Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Кабмін вніс зміни в програму призначення субсидій

 

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні 27 квітня вніс зміни в програму призначення субсидій, які почнуть діяти з наступного опалювального сезону.
Зокрема, субсидіями не зможуть скористатися ті громадяни, які приховують свої статки або мають тіньову зайнятість.

Згідно з повідомленням урядового порталу, передбачається, що в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, тобто одержувачі зможуть залишати собі зекономлені в результаті економного споживання кошти.

Уряд своїми змінами скоротить випадки зловживань в отриманні субсидій. “Ті, хто дійсно буде потребувати допомоги, буде отримувати її і надалі.Однак люди, які просто приховують свій стан, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за рахунок платників податків “, – відзначили в Кабміні.

Згідно зі змінами, якщо у власності сім’ї є автомобіль, яким менше 5 років (крім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення), то субсидія не призначається.

Доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі “інші доходи”.

З 1 травня 2018 року субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв.м, а вдома – 200 кв.м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Безробітним для отримання субсидії необхідно буде стати на облік в центрі зайнятості.А людям працездатного віку, які претендують на субсидію, але не зареєстровані як безробітний з огляду на роботи без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом вважатимуть як дохід три прожиткові мінімуми – 5286 грн.

З метою стимулювання енергозбереження з 1 травня соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання та складе 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт на 1 кв.м.При призначенні субсидії на понаднормову площу житла норма може бути збільшена не більше ніж на 30%.

Внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви та декларації, із зазначенням складу домогосподарства.

Кабмін також спростив процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад (ОТГ): відтепер вони мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення.Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно