Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Кабмін зрівняв силу електронних і паперових реєстраційних документів на нерухомість

3180.jpg
 

Рішення державного реєстратора, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ГРВПН), а також свідоцтво про право власності на нерухоме майно, отримані в електронній та паперовій формі за допомогою програмних засобів облікуГРВПН, мають однакову юридичну силу.

Відповідна норма закріплена постановою Кабінету міністрів №137 від 18 березня, текст якого оприлюднений на веб-сайті уряду.

Згідно з документом, вказана постанова набирає чинності з 1 квітня 2015 року, але не раніше набрання чинності законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)” (закон 24 березнянаправлений на підпис президенту України – ІФ).

Уряд вказаною постановою також внесло зміни до затвердженого його постановою №1141 від 26 жовтня 2011 року порядок ведення ГРВПН.

Так, делеговані повноваження по прийому і видачі документів при веденні ГРВПНдолжностним особам органів місцевого самоврядування, а також адміністраторам центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) і нотаріусам.

Новим порядком ведення ГРВПН за бажанням заявника також передбачена видача реєстраційних документів у паперовому або електронному вигляді безпосередньо в органах реєстрації чи пересилання на поштову адресу, або на адресу електронної пошти, про що заявниквказує, проставивши відповідну відмітку в заяві.

При цьому у разі, якщо заявник виявив бажання отримати реєстраційні документи в електронному вигляді, відповідно до законодавства про електронний документообіг, свідоцтво про право власності в паперовому вигляді не видається.

У разі розгляду держреєстратором або уповноваженим органом заяви про відкликання заяви про держреєстрацію прав та їх обтяжень передбачено пошук, крім бази даних, на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції.

Як повідомлялося, уряд постановою №31 від 21 січня 2015 вніс зміни до порядку ведення ГРВПН і встановило можливість надання інформаційних довідок з реєстру нерухомості за заявою об’єднання співвласників багатоквартирних будинків(ОСББ), керуючих організацій (УО) і асоціацій власників житлових будинків (АСЖД) з 1 березня 2015 року, тоді як раніше така можливість для них передбачалася з початку поточного року поряд з юридичними і фізичними особами.

Виключена також існувала раніше для ОСББ, УО і АСЖД можливість надання даних у вигляді витягу з ГРВПН в паперовій формі.

Крім того, уряд виключив можливість пошуку через веб-сайт ГРВПН відомостей по ідентифікаційним даним фізичної або юридичної особи.

Разом з тим, згідно з документом, збережена можливість такого веб-пошуку за реєстраційним номером об’єкта нерухомості та його адресою, а також місцю розташування або кадастровим номером земельної ділянки.

Кабінет міністрів розпорядженням №722 від 24 грудня 2014 вніс зміни до порядку ведення ГРВПН і затвердив порядок відкритого доступу до реєстру, яким, зокрема, встановив розмір плати за надання держреєстраторами або нотаріусами інформації з реєструнерухомості у вигляді інформаційної довідки в паперовому вигляді за заявленіюОСМД, УО і АСЖД в розмірі 170 грн.

Згідно з документом, для фізичних та юридичних осіб вартість надання такої інформсправкі з ГРВПН в паперовому вигляді складе 34 грн, а розмір плати за надання інформації з реєстру шляхом безпосереднього доступу нотаріусів та адвокатів встановлений нарівні 51 грн.

Міністр юстиції Павло Петренко в кінці грудня 2014 повідомив, що можливість за бажанням юридичних і фізичних осіб отримати інформаційну довідку з деталізованою інформацією про внесення змін до ГРВПН в хронологічному порядку передбачена з 1 березня 2015року.

Раніше в Мін’юсті повідомили про плани забезпечити онлайн-доступ не є власниками майнових прав фізичних та юридичних осіб до інформації ГРВПН з 1 січня 2015 року. Вартість такої електронної інформаційної довідки складе 17 грн.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно