Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Капсульний готель в старовинному кварталі Пекіна

 

Японська студія BLUE Architecture повністю перебудувала два будинки в центрі старого Пекіна, перетворивши їх в сучасний капсульний готель.
Старовинні квартали (хутуни) – одна з туристичних визначних пам’яток Пекіна. Ще не так давно традиційну цегляну забудову, занепалу і запущену, збиралися зносити, а жителів – переселяти в нові квартали.Зараз частина хутуни охороняється державою, а вдома в них перебудовуються під готелі, кафе, вантажні лавки.

В одному з таких кварталів відкрився новий капсульний готель Xiezuo Hutong. Проект заснованої в Пекіні студії BLUEArchitecture Studio (Beijing Laboratory for Urban Environment) являє собою сучасну і поетичну трактування традиційного китайського будинку. Будівля готелю з сірої цегли з характерним зламом черепичним даху стало результатом реконструкції двох старих будинків в хутунах Xiezuo.

Глуха зовнішня стіна c парадними воротами, два відкритих двору, навколо яких групуються житлові приміщення, – архітектори зберегли схему традиційних будинків сихеюань, доповнивши їх мережею коридорів з величезними скляними вікнами, прозорими стелями іпрорізами, що відкриваються у двір.

Мощені сірим цеглою, наповнені природним світлом, ці внутрішні пасажі сприймаються як вулиці в надрах дому та служать громадським простором готелю.Особливий затишок їм надає вбудовані меблі: дерев’яні книжкові полиці, відокремлені місця для читання (найкращі – з видом в тінистий двір). Громадські простору задумані як подобу домашньої бібліотеки.

Якщо коридори пов’язують все приміщення по горизонталі, то верхній і нижній поверхи об’єднують стовбури живих дерев, які ростуть у дворах. На другому поверсі під їх пишними кронами облаштовані відкриті майданчики-тераси з видом на старовинні черепичні дахи.Як поетично зауважують автори проекту, влітку, як в саду, тут можна слухати спів цикад, а взимку – милуватися снігопадом.

Джерело: admagazine.ru

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно