Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Каркасна технологія будівництва: швидко та економно

6278.jpg
 

Експерти пояснюють цей факт тим, що при використанні даної технології будівництва можна істотно скоротити терміни зведення будови і при цьому істотно заощадити.

Основні переваги каркасною технологією

Варто відзначити, що каркасна технологія є, в деякому роді, старожилом серед найбільш популярних технологій зведення приватних будинків і котеджів.Вона була придумана канадцями ще на початку 19 століття і тривалий час успішно застосовувалася в Канаді та інших країнах світу.

У 50-60-х будинках ця технологія з’явилася і успішно використовувалася для швидкого будівництва невеликих приватних будинків і на території України.Але з урахуванням того, що будівельні матеріали, такі як цегла, дерево, бетон були не дуже дорогими, перевагу при будівництві будинків віддавалася саме їм. І з часом про каркасною технологією в нашій країні практично забули.

Новий виток розвитку каркасною технологією в Україні розпочався в період активного розвитку будівництва приватний будинків, який почався в 2000 році.У цей період каркасна технологія будівництва позиціонувалася як одна із найбільш теплозберігаючих технологій з існуючих технологій зведення дерев’яних будинків.

За словами представників компаній, що просувають цю технологію на території України, завдяки використанню каркасною технологією будівництва при зведенні будинку вдається істотно знизити витрату деревини, при цьому значно поліпшивши теплозахиснівластивості конструкції. За даними фахівців, теплоізоляційні властивості стін каркасного будинку відповідають цегляній кладці товщиною в 2 метри.

При цьому, варіюючи різними видами утеплювачів, можна використовувати одні типи будинків у різних районах країни, навіть з самим суворим кліматом.Це доведено такими країнами як Канада і Фінляндія, які відрізняються своїми суворими кліматами і де каркасна технологія є найбільш використовуваною.

До слова, в нашій країні особливий інтерес каркасні будинки становлять для віддалених районів, де гостро стоїть питання зниження ваги та об’єму привізних будівельних матеріалів, а також комплектації будівництва місцевими матеріалами.

Але одним з основних переваг каркасної технології будівництва є те, що будинки, зведені за цією технологією досить легкі, тому не вимагають облаштування дуже масивного, а значить – дорогого, фундаменту.

Варто відзначити, що сучасний каркасний будинок складається з елементів, які здебільшого виконані на заводах і поставляються на місце будівництва практично в готовому вигляді.Тому будівництво каркасного будинку швидше нагадує збірку готових компонентів. Завдяки цьому, сам процес зведення будинку є досить швидким.

Сам процес зведення каркасного будинку виглядає наступним чином: спочатку зводиться каркас будинку, згідно з проектом; потім каркас утеплюється після чого “обшивається” плитами. Це можуть бути як фібролітові плити, так і посилений гіпсокартон.В даний час найбільш часто використовуються ОSB-плити. Після “обшивки” плитами, готові стіни готові до чистової обробки.

Варто відзначити, що в даний час багато виробників пропонують обшивати каркас готовими утепленим плитами, які являють собою готові багатошарові конструкції з утеплювачем, так звані панелі-сендвіч.Важливим їх плюсом є те, що стіни, виконані з цих панелей не вимагають додаткової зовнішньої обробки.

Важливим нюансом каркасною технологією будівництва є те, що в процесі зведення практично відсутні “мокрі” будівельні процеси.Тому будувати будинку за цією технологією можна навіть взимку.

В даний час деякі світові проектувальники і будівельники змагаються в тому, хто найбільш швидко побудує каркасний будинок.Найкращим результатом на сьогоднішній день є результати фінських будівельників, яким вдається будувати будинку за цією технологією протягом 10 днів.

Важливо відзначити, що саме швидкість зведення каркасних будинків та їх порівняно невисока вартість робить їх затребуваними у вітчизняного замовника.Звичайно, заради справедливості варто відзначити, що дана технологія будівництва приватних будинком ще не настільки популярна в Україні, як у себе на батьківщині. Хоча, за словами експертів, для цієї технології все ще попереду.

Джерело: budport.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно