Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Китайці побудували найдорожчий будинок

18454.jpg
 

Будівництво хмарочоса Шанхайська вежа в Китаї тривало з 2008 по 2017 рік – в результаті будівля стала одним з найдорожчих, коли-небудь зведених в Китаї.
Перший в світі хмарочос з’явився в 1885 році в США, проте через трохи більше ніж століття світ дивують висотки, які будують не на батьківщині хмарочосів, а на протилежному кінці світу – в Азії. Ось і 632-метрова Шанхайська вежа в однойменному місті дивує своєю висотою і… ціною споруди!

Будівля зараз посідає друге місце по висоті в усьому світі (після 828-метрового хмарочоса Бурдж-Халіфа в Арабських Еміратах) і перше в Китаї.А ще це, як виявилося, найдорожчий у виробництві будинок – якщо дивитися на вартість кожного метра його висоти, на яку припадало $ 3,8 мільйона.

Всього ж на будівництво хмарочоса, спроектованого архітектурною компанією Gensler, пішло $ 2,4 мільярда.Це друга позиція в світі – дорожче був только104-поверховий хмарочос New World Trade Center, зведений в 2014 році на місці зруйнованих терактом веж-близнюків в Нью-Йорку.

У шанхайської висотці використані всі найновітніші технології та архітектурні рішення, які тільки можна собі уявити: починаючи від спіралевидної форми самої будівлі (вона покликана зменшити тиск вітру на конструкцію) і до установок по збору дощовоїводи для використання в сиcтемах внутрішньобудинкової каналізації.

Крім того, на фасаді вежі є ще один незвичайний елемент – 270 вітрогенераторів, що виробляють електроенергію для 128-поверхового будинку.Два інших досягнення будинку – самий швидкісний ліфт в світі (підйом зі швидкістю до 69 км / год!) І друга найвища оглядовий майданчик світу (на висоті 546 метрів – це лише на 9 метрів нижче, ніж в Бурдж-Халіфа!).

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно