Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Києву потрібно легалізувати незаконно побудовані будинки

6909.jpg
 

В умовах підвищеного соціального попиту на житло необхідно тимчасово відмовитися від знесення вже побудованого незаконним шляхом житла і в разі відсутності зауважень інженерно-технічного характеру, шукати способи легалізації його на рівні міської влади.Таку думку висловив керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя.

За його словами, законодавство передбачає введення в експлуатацію нелегально побудованих об’єктів, якщо з інженерних характеристиками вони придатні для використання.”Знесення є безальтернативним шляхом вирішення питання тільки якщо порушена технологія будівництва. В умовах, коли тисячі людей потребують житла, зносити вже побудовані квадратні метри було б марнотратством.Необхідно передбачити процедуру конфіскації незаконної частини квартир або нежитлових площ для потреб міста. Наприклад, для соціального житла, квартир для переселенців, сімей воїнів АТО “, – зазначає Д. Шостя.

Напередодні Київська міськдержадміністрація оприлюднила інформацію про понад півтисячі об’єктів самовільного будівництва в столиці.За даними мерії, в Києві розташовано 72 незаконних житлових комплексів, 92 газових заправки, 208 парковок і СТО, 113 – торгово-розважальних комплексів.”Якщо газову заправку чи кіоск можна демонтувати, то житлові комплекси, особливо якщо в них уже вкладені гроші інвесторів, не можуть бути просто зруйновані. Часто вони знаходяться поруч з іншими житловими будинками, тому, наприклад, підірвати їх неможливо.Як правило, в більшості випадків мова йде про перевищення поверховості. Тому варіант з вилученням частини площ тут найбільш прийнятний “, – додає експерт.

Поява незаконних споруд прямо пов’язане з корупцією та почасти – з обмеженими повноваженнями столиці.Наприклад, Державна архітектурно-будівельна інспекція, яка видає дозвіл на початку будівництва, а також вводить об’єкт в експлуатацію, деякий час не підкорялася Києву.Після реформи з децентралізації влади столиця отримає більше повноважень і зможе набагато краще контролювати міську забудову.

Щоб уникнути незаконного будівництва в подальшому, необхідно посилювати відповідальність не тільки самих забудовників, але й конкретних осіб у дозвільних органах, які санкціонують такі проекти своїми підписами, резюмував експерт.

Джерело: ubr.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно