Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Київ почав вибирати нові проекти бюджету участі на 2018 рік

17277.jpg
 

У Києві завершилася реєстрація проектів в рамках Цивільного бюджету на 2018 рік. Грошей на їх реалізацію виділяють більше, ніж в минулому році, але і боротьба буде більш жорсткою.
Новий етап

15 червня завершилася реєстрація проектів в рамках Цивільного бюджету на 2018 рік. Цього разу була подана 821 заявка на загальну суму 1,014 млрд грн. “Активність другого етапу висока.Сумарний бюджет участі в десять разів перевищує суму в 100 млн грн, виділену Київрадою “, – розповів голова постійної комісії Київради про питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков.

Серед поданих в цьому році проектів – 290 малих на загальну суму 98,7 млн ​​грн та 531 великий проект на 915 млн грн. Малий проект має право претендувати на фінансування в розмірі до 400 тис. Грн, великий – до 2 млн. Грн.Як розповів секретар Київради Володимир Прокопів, внаслідок більшої активності очікується, що “прохідний бал” в цей раз буде набагато вище, ніж для проектів громадянського бюджету-2017.”Серед проектів-переможців цивільного бюджету 2017 роки ми бачили такі, які набрали близько 800 голосів. Зараз чекаємо, що прохідний бал буде не нижче двох тисяч”, – припустив Володимир Прокопів.

лідери номінацій

Як і в Цивільному бюджеті-2017, лідирували проекти, подані в розділах “освіта” (244) і “спорт” (161 проект). Понад п’ятдесят проектів виявилося в розділах “комунальне господарство”, “культура і туризм”.Найактивнішими районами стали Дніпровський (97 проектів), Шевченківський (76) і Голосіївський (71). Найменше проектів, тільки 18, подали від Печерського району.

Майже 42 проекту номінуються в новій категорії “громадянське суспільство”.У неї потрапили, в основному, такі ідеї, як безкоштовні паперові газети (таких проектів набереться з десяток), які “будуть вчити громадян різного віку орієнтуватися в світі медіа, підвищуючи рівень медіа-грамотності населення”.

Інша несподівана ідея – Цивільний бюджет-Kids, це десять проектів по одному для кожного з районів столиці. “Діти краще знають, що вони хочуть.Ми пропонуємо, щоб уже в школі діти отримували навички бюджетів прямої дії, висували ініціативи, прораховували, агітували і голосували за них. Кожен район претендує на фінансування в 2 млн грн, тобто на школу виходить близько 80 тис. Грн.”, – розповів співавтор цих проектів Влад Босовскій.

Місяць на голосування

Протягом місяця на офіційному сайті бюджету участі буде проходити збір підписів на підтримку проектів, потім вони пройдуть експертизу в КМДА.Апеляції щодо спірних проектам будуть розглянуті громадської бюджетною комісією. Потім починається найвідповідальніший період – голосування. Щоб віддати голос, треба зареєструватися на сайті Цивільного бюджету через BankID або “Картку киянина”.Кожен бажаючий має право проголосувати п’ять разів. З огляду на, що подано понад 800 проектів, боротьба за голоси активних киян буде досить гострою.

Голосування завершиться 30 жовтня, а вже 9 листопада буде оголошено переможців.”Це дасть нам можливість врахувати ці проекти при формуванні бюджету на майбутній рік. 100 млн грн будуть зарезервовані окремим рядком, а реалізація проектів може розпочатися з 1 січня 2018 року.Це значна перевага перед проектами-переможцями першого етапу 2017 року, які отримали фінансування лише в квітні, а їх реалізація почалася в травні “, – нагадав Андрій Странніков.

торішні підсумки

Нагадаємо, в першому електронному голосуванні за проекти участі, яке пройшло в січні 2017 року, брали участь 50 тис. Киян. З 62 проектів-фіналістів лише три вже здійснені, інші знаходяться на стадії реалізації.Причому всі три проекти були завершені в травні: в рамках Дня Києва були проведені дитячий фестиваль “Сонячний каштанчик” і Radioday (КПІ), а також для аварійної служби Дарницького району куплена машина для очищення каналізаційних мереж.У червні жоден проект не наблизився до завершальної стадії.

Як розповіла Олена Медведенко, автор двох проектів (реконструкція “Зони здоров’я” і створення скейт-парку) з облаштування прибережної зони на Микільській Слобідці, їх реалізація тільки починається.”Заявка на фінансування на скейт-парк, як нам сказали, задоволена лише на минулому тижні. При цьому виділена неповна сума, лише 30% необхідного.Наші підрядники погодилися доповісти частина власних коштів, щоб здійснити передоплату за обладнання, і пообіцяли, що в серпні буде виконана велика частина робіт.А велику дитячу площадку для “Зони здоров’я” замовляли спеціально, і зараз чекають з заводу виконання замовлення. Теж дуже сподіваємося, що до Дня Незалежності побачимо проект завершеним “, -розповіла Олена Медведенко.

Цивільний та міської

На питання, який із проектів найбільше подобається особисто йому, секретар Київради Володимир Прокопів відповів, що це мобільні лабораторії для продуктових ярмарків, завдяки яким якість продуктів буде перевірятися кілька разів наПротягом дня. “Відмінний проект. Навіть якщо він не набере потрібної кількості голосів, я зроблю все, щоб їх створення було профінансовано безпосередньо з бюджету”, – сказав Володимир Прокопів.

В цілому, депутати підкреслили, що варіант “фінансування з бюджету проектів участі” суперечить самій суті громадянського бюджету. “Це дві різні строки.Якщо людина починає проект і виграє певну суму, це його відповідальність, щоб ідея була втілена за ці кошти. І раніше допускалося, і зараз можливе залучення інших джерел – спонсорських, краунд-фаундінг, гранти.Але не буде ситуації, коли проект участі претендуватиме на кошти з міського бюджету “, – підкреслив Андрій Странніков.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно