Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Київ розташувався на 63-й позиції в рейтингу присутності міжнародних рітейлерів – звіт CBRE

11528.jpg
 

Згідно з даними дев’ятого щорічного звіту CBRE, провідної міжнародної консалтингової компанії в сфері нерухомості, «Глобалізація ритейл-бізнесу» (How Global is the Business of Retail), половина з 10 світових ринків, які вважають за краще міжнародні ритейлери, представлена ​​містами регіону Європа, Близький Схід і Африка.

Лондон продовжує лідирувати на першому місці в рейтингу. Дані рейтингу 2016 року свідчать, що 57,9% міжнародних ритейлерів представлені саме в Лондоні. Відразу за ним із невеликим відривом слідує Дубай (57%). Іншими представниками першої п’ятірки є Шанхай (54,4%), Нью-Йорк (46,6%) і такі міста, як Сінгапур і Москва (46%), які ділять п’яте місце в рейтингу. Гонконг зайняв 7-му позицію (45%), на 8-му місці знаходиться Париж (44,3%), на 9-му місці – Токіо (43,4%), а Пекін і Берлін займають загальне, 10-е місце з показником 42,7%.

У цілому активність міжнародних ритейлерів показала незначне зростання в 2015 році: кількість нових брендів на рівні міст збільшилася на 3,1%. Увага ритейлерів не було зосереджено на одному ринку: в 90% міст, які увійшли до рейтингу в 2015 році, з’явився щонайменше один новий бренд (в порівнянні з 85% в 2014 році на аналогічній основі), а також мінімум 10 нових брендів відкрили свої магазини в 30% містах даного рейтингу.

Лондон і Великобританія залишаються тими ринками, де є найбільша кількість міжнародних ритейлерів. Лондон також став другим із найбільш привабливих міст Європи для нових ритейлерів: в місто прийшло 39 нових брендів, причому більше половини з них – французькі і американські бренди. Варто відзначити, що більшість нових учасників ринку належать до сегменту продуктів харчування і напоїв.

Дубай є другим з найпопулярніших ринків для міжнародних ритейлерів – в місті присутні 57% світових брендів. У 2015 році місто залучило 38 нових ритейлерів, де велику частку ринку зайняли бренди з Європи і США, а меншу – бренди з Азії та Близького Сходу. Ринок продуктів харчування і напоїв Дубая знаходиться в останні роки в центрі уваги і продовжує залучати значний інтерес із боку як міжнародних, так і національних ресторанних брендів. Серед брендів, які недавно вийшли на цей ринок, – Din Tai Fung і Five Guys. Перспективи ринку продуктів харчування і напоїв залишаються позитивними: як громадяни ОАЕ, так і ті іноземці, які проживають у країні, підтримують високий рівень витрат на розваги і харчування поза домом.

У 2015 році в Москві з’явилося 40 нових ритейлерів – це найвищий показник у Європі, завдяки якому Москва стала найпопулярнішим європейським містом в рейтингу присутності міжнародних ритейлерів і зайняла п’яту позицію в світовому рейтингу. Незважаючи на напружену геополітичну та економічну ситуацію в Росії, орендарі відзначають поліпшення умов у порівнянні з існуючими до кризи. Значна частина ритейлерів зуміла перейти з фіксованої орендної ставки на встановлену залежно від обороту. Відкриття нових торгових центрів зробило доступними нові локації і дало потужний стимул новим учасникам ритейл-ринку, незважаючи на ослаблений споживчий попит.

Завдяки приходу 23 нових брендів в 2015 році Мадрид вперше увійшов в число найпривабливіших ринків. Багато ритейлерів заморозили свої плани по розширенню в Іспанії в період економічної кризи, і це само по собі створило можливості для інших брендів, які зуміли скористатися привабливими орендними ставками і вакантними приміщеннями на центральних вулицях, пропозиція яких зазвичай обмежена. Попит привів до розширення історичних торгових районів у центрі Мадрида і Барселони.

Київ розташувався на 63-й позиції у рейтингу присутності міжнародних ритейлерів із показником 29,4%. Протягом минулого року на торговий ринок Києва вийшло 12 нових брендів, серед яких переважали представники брендів одягу середнього цінового сегмента. Крім того, спостерігалася тенденція відкриття магазинів деяких брендів, які раніше покинули ринок. У цілому Україна зайняла 34-те місце з 61 країни світу, а показник присутності міжнародних ритейлерів склав 30,2%.

У світовому рейтингу лідирує Гонконг, який привернув в 2015 році 73 нових бренду (в порівнянні з 58 в 2014-му). Сінгапур посідає друге місце (63 нових бренду, не набагато вище за показник минулого року), а лідер минулого року Токіо опустився на третє місце внаслідок уповільнення зростання внутрішнього попиту.

Наташа Пател, директор відділу досліджень ринку торгових приміщень в регіоні Європи, Близького Сходу і Африки: «В цілому активність міжнародних рітейлерів показала незначне зростання в 2015 році: кількість нових брендів на рівні міст збільшилася на 3,1%. Гонконг зайняв місце Токіо в якості «найбільш затребуваного ритейл-ринку». Незважаючи на те що уповільнення зростання роздрібних продажів і витрат туристів змусило деяких ритейлерів раціоналізувати свої мережі магазинів або піти з ринку, різка корекція орендних ставок на головних вулицях Гонконгу створила значні можливості для розширення брендів на ринку, який в іншому випадку був би для них недоступний».

У глобальному масштабі 20% нових брендів відносяться до сегменту продуктів харчування і напоїв, за ними слідують предмети розкоші і діловий одяг (19%), одяг середнього цінового сегмента (18%) і сегмент спеціалізованого одягу (17%). У 2015 році пропозиція в сегменті кафе і ресторанів збільшилася в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні на 33%, в регіоні Європа, Близький Схід і Африка – на 14%, в Північній і Південній Америці – на 12%, при цьому всі регіони прагнуть до диверсифікації складу орендарів.

Джерело: retail-community.com.ua

, , , , , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно