Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Київ витратив 137 млн ​​на теплі кредити

18457.jpg
 

Київська влада роблять все, щоб популяризувати та поширювати програму з енергозбереження 70/30, яка дозволяє жителям багатоквартирних будинків значно економити на оплаті за тепло.
Про це повідомляється на сайті мера Києва Віталія Кличка.

Мер Києва Віталій Кличко під час виїзної наради щодо виконання програми з енергозбереження 70/30 нагадав, що місцева влада не формують тарифи на енергоносії.

«Але в цій ситуації ми робимо все, щоб зменшити навантаження на людей через великих сум у платіжках за опалення.І тому нами була впроваджена програма з енергозбереження 70/30, де 70 відсотків заходів фінансується коштами міста, 30 – мешканцями будинку », – сказав Віталій Кличко.

Мер відвідав житловий будинок ОСББ «Оберіг» на проспекті Бажана, 16 в Дарницькому районі столиці, який є учасником міської програми 70/30 і отримав найбільший в Україні кредит на здійснення енергоефективних заходів.

Віталій Кличко додав, що ОСББ вже другий рік поспіль бере участь у міській програмі співфінансування 70/30. Будинок великий, на 420 квартир.Тому загальна вартість робіт тут рекордна – 31,3 млн гривень (21,6 млн – частка міста, ще 9,7 млн ​​- частка, зібрана жителями членами ОСББ).

Зараз в будинку в місцях загального користування вже замінили вікна та двері, освітлення на енергозберігаюче, а зараз ведуться роботи з утеплення фасаду.

За словами Кличка, після здійснення запланованих енергозберігаючих заходів мешканці будинку будуть економити на оплаті комунальних послуг близько 70%.

Без заходів з енергозбереження вартість опалення склала б тут 38 гривень / квадратний метр.Після відповідних заходів – ціна опалення одного квадратного метра складе близько 11 гривень. І це в найбільш холодні місяці. Жителі двокімнатної квартири тут в середньому економити 1600-1800 гривень на місяць.

«Це великі кошти для бюджету кожної сім’ї.Тому дуже важливо, щоб про цю програму співфінансування та її ефективності знали всі кияни », – підкреслив міський голова.

У свою чергу голова ОСББ Валерій Нікітченко розповів, що є власником квартири в цьому будинку площею 125 квадратних метрів.

«У холодні місяці рахунок за опалення досягав 3 тис. Гривень.В цьому році, після ряду проведених робіт з енергозбереження, я сподіваюся, що рахунок буде менше 2 тис. Гривень, а потім, коли будуть завершені остаточно всі роботи з модернізації опалення будинку, вартість не повинна перевищувати 500 гривень на місяць », – зазначив Нікітченко .

Він також додав, що істотно вдалося зменшити рахунки за електроенергію, утримання будинку та прибудинкової території.

Голова ОСББ розповів, що крім заміни дверей і вікон, а також утеплення фасаду, був встановлений тепловий насос для підігріву води, майже завершені роботи по будівництву автономної системи опалення, будуть встановлені лічильники на кожній батареї і ін.

Кличко додав, що за 3 роки більше 200 житлових будинків взяли участь у міській програмі співфінансування 70/30. Він зазначив, що будинки отримали від міста гранти на загальну суму 137 млн ​​гривень, а самі жителі вклали в ремонт свого житла сумарно 64 млн гривень.

«Ми маємо позитивні відгуки від людей. Тому що їхні витрати на оплату послуг зменшилися на 30-50 відсотків. Ми будемо продовжувати реалізацію цієї програми », – сказав Кличко.

У свою чергу заступник голови КМДА Петро Пантелєєв відзначив, що в цьому році також програма поширювалася і на будинку, де створено ОСББ. Крім того, зазначив він, з 2018 року цю програму реалізовуватимуть районні адміністрації.

Джерело: 3m2.kiev.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно