Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Київрада відшкодує відсотки по кредитах на енергомодернізації будинків

5580.jpg
 

“Підписано Меморандум про співробітництво у сфері енергоефективності київських житлових будинків.

4 серпня Держенергоефективності та Київська міська держадміністрація підписали Меморандум про співпрацю у сфері енергоефективності житлових будинків міста Києва.

Меморандум передбачає, що київська влада разработаетгородскую програму відшкодування відсоткових ставок за короткостроковими кредитами, що надаються населенню на реалізацію енергоефективних заходів на 2015-2018 роки.

«Ми підписали вже 21 такий меморандум, включаючи Київську міську державну адміністрацію, про намір місцевої влади відшкодовувати частину відсоткової ставки або тіла кредиту», – підкреслив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук і додав, щодержава відшкодовує 20%, 30% і 40% суми кредиту, тому сьогодні важливо залучити до цієї програми всіх жителів як індивідуальних будинків, так і багатоквартирних.

За його словами, 80% житлового фонду України потребує термомодернізації.Адже 25 років цим питанням в Україні не займалися. «На утеплення індивідуальних будинків нам потрібно приблизно 300 млрд. Грн., А багатоповерхівок – не менше 400 млрд. Грн. Саме багатоповерхівки складають переважну більшість житлового фонду Києва.Звичайно, ні уряд, ні окремо взята община не мають таких коштів, щоб відразу виділити їх на утеплення. Тому ми використовували європейський досвід співфінансування, залучаючи кошти банків і населення », – повідомив голова Агентства.

Крім того, представляючи присутнім державну програму з енергоефективності та розповідаючи про переваги реалізації, Сергій Савчук звернув увагу присутніх на позитивну динаміку попиту програми, який тільки за останній місяць зріс в 2рази, а сума залучених коштів склала більше 250 млн. грн.

У свою чергу Київський міський голова Віталій Кличко зазначив: «Енергоефективність – це пріоритет не тільки для Києва, а й для всієї держави.Пересічний українець споживає в 5 разів більше енергії, ніж середній європеєць. Тому програма енергоефективності дуже важлива – вона не тільки Єнергодозволяє економити кошти, а й покликана посилити енергонезалежність нашої країни.І ми будемо всіляко підтримувати цю ініціативу ».

Він зазначив, що сьогодні мешканці та столиці, і всієї України повинні бути максимально берегти енергію: з одного боку – економити енергоресурси, з іншого – скоротити витрати на енергоспоживання.

Віталій Кличко підкреслив, що міська влада визначила питання енергоефективності одним з пріоритетних напрямків у своїй роботі. І сьогодні Київська адміністрація розпочала реалізацію ряду програм, спрямованих на економію енергоносіїв.«Ми робимо все, щоб за показниками енергоефективності столиця була на першому місці в країні.Ми готові всіляко підтримати заходи з енергозбереження та знайти гроші для компенсації витрачених киянами коштів, які будуть спрямовані на підвищення енергоефективності їхніх будинків.Ми будемо коригувати бюджет, щоб стимулювати ОСББ та мешканців утеплювати будинки і використовувати програми з енергоефективності та енергозбереження.Ми будемо підтримувати людей, які беруть кредити, щоб впроваджувати енергоефективні технології », – сказав Київський міський голова.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно