Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Київрада знає, як вирішити проблеми з житлом для пільговиків

9735.jpg
 

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали ініціативу заступника міського голови – секретаря Київради Володимира Прокопіва за зверненням Верховної Ради України про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівноїдіяльності »щодо пайової участі при житловому будівництві. Про це повідомила прес-служба Київської міської ради.

Зараз, згідно з ч.7 ст.40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, в тому числі здійснення будівництва об’єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів,крім пайової участі на розвиток інфраструктури.Відповідно, існуючий механізм не може забезпечити в повній мірі житлові права громадян, які потребують соціального захисту, в тому числі учасників АТО, які мають першочергове право на забезпечення житловою площею.

Дану проблему може вирішити новий законопроект.Зокрема, документ передбачає положення, де замовник будівництва (інвестор) зобов’язується тимчасово передавати в комунальну власність відповідного населеного пункту частина житлових приміщень в побудованому будинку в межах від 1% до 1,25% від загальної площі житловихприміщень такого будинку. При цьому норми, що стосуються передачі пайової участі на розвиток інфраструктури (4% від кошторисної вартості житлового фонду, і 10% – нежитлового) зберігаються.

«У цьому році у нас 30-ту річницю Чорнобильської катастрофи, понад 3 тис.чорнобильців чекають вирішення квартирного питання. Також близько ста сімей-учасників АТО зі статусом «учасник бойових дій» стоять в черзі на отримання квартири.Звичайно, 1% не зможе вирішити всі проблеми, але ті 200 квартир, які ми отримаємо, зможуть істотно допомогти пільговикам », – зазначив депутат Київради Юрій Крикунов.

Закон, з моменту прийняття, буде стосуватися всіх забудовників, які ще не ввели в експлуатацію будинок.

Згідно з проектом документа, використання відповідних житлових приміщень встановлюють органи місцевого самоврядування.Процедура передачі в комунальну власність здійснюється за актом рішенням органів місцевого самоврядування протягом 2 місяців після введення будинку в експлуатацію.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно