Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Київські забудовники відзначають скорочення темпів реалізації житла

 

Київські девелопери об’єктів житлового будівництва за підсумками першого півріччя-2018 відзначають скорочення темпів реалізації квартир, повідомив заступник керівника департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтин Олійник.
“У людей не так багато вільних грошей, вони займають певну вичікувальну позицію з огляду на зростання вартістю комунальних послуг, і багато девелоперів відзначають скорочення темпів реалізації квартир”, – повідомив К.Олійник на прес-конференції за підсумками ринку нерухомості за перше півріччя-2018 в агентстві “Інтерфакс-Україна” в середу.

У той же час експерт зазначив, що “бульбашки” надлишкової пропозиції нового житла в Києві немає.

За даними UTG, кількість договорів купівлі-продажу первинного житла в Києві за 2017 рік зросла на 8%, а за підсумками першого кварталу 2018 року – на 14%.

На думку К.Олійника, після вступу в силу оновлених державних будівельних норм (ДБН), прийнятих Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, варто очікувати тимчасового зниження темпів будівництва.

“Забудовникам знадобитися близько шести місяців для того, щоб підкоригувати проектну документацію згідно з новими ДБН, що трохи знизить темпи будівництва, але ненадовго. За прогнозами, за перше півріччя 2018 року буде введено близько 600 тис. Кв.м житла “, – зазначив К.Олейнік.

За його словами, кількість виданих дозволів за підсумками 2017 року зросло, тоді як на початку 2018 року цей показник трохи скоротився.

Експерт зазначив, що середня площа квартири продовжує скорочуватися і склала 60,8 кв.м. У структурі пропозиції більше 80% займають одно- і двокімнатні квартири.

Джерело: bin.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно