Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Київський Поділ забудовують до невпізнання

5803.jpg
 

Будинок архітектора Меленського перетворюють на готельний комплекс з музеєм, а “монстра” з Валов будуть урізати.

Історики б’ють на сполох: древня частина Подолу незабаром може втратити свій вигляд через забудовників! Причому псують вигляд старої частини міста не тільки висотні новобудови, але й особняки – пам’ятки архітектури, які безбожно перебудовують.Наприклад, будівля на Костянтинівській, 11, яке городяни більше знають як будинок архітектора Меленського, після реставрації стане частиною офісно-готельного комплексу.

ОСОБНЯК Меленського.Зараз історична споруда закрите від очей киян будівельної плівкою, але видно, що дахи на ньому немає. Сам комплекс, згідно з проектом, буде заввишки в 4 поверхи.Але городяни переживають, що пам’ятник архітектури буде або знищений, або йому добудують ще кілька поверхів, а архітектори навіть звернулися в правоохоронні органи.

“Я звертався до прокуратури, адже це кричущий випадок!Повністю змінена структура садиби, а це – грубе порушення закону про охорону культурної спадщини “, – розповів нам архітекторГеоргій Духовичний.За його словами, охоронна зона пам’ятки архітектури становить 50 метрів від об’єкта, а нова будівля надбудовано впритул до будинку Меленського.

Влада запевняє, що ситуацію тримають під контролем.”Забудовник був оштрафований на більш ніж сто тисяч гривень ще торік – коли тільки почали проводити будроботи з будинком Меленського, не маючи при цьому дозвільних документів. Довго судилися, і забудовник програв суди.Незабаром, втім, він все ж отримав необхідні дозволи на реставрацію старовинного будинку. Але нещодавно на об’єкті почали проводити якісь додаткові роботи. Так що найближчим часом ми перевіримо, чи ведуться роботи згідно з проектом чи ні.І, якщо є порушення, будемо вживати заходів “, – розповіли нам у відділі інспекції держконтролю об’єктів культурної та архітектурної спадщини КМДА. І уточнили: забудовник обіцяв цього історичній будівлі відкрити і облаштувати музей Меленського.Це підтверджує і заступник голови КМДА Павло Рябікін: “Дозвільна документація по даному об’єкту є. Ініціативу зі створенням музею ми підтримуємо”.

“Якщо забудовник дійсно відкриє музей, як і обіцяє, то ми тільки” за “. Але відкриє чи що?”, – Сумнівається експерт музейної справи Ігор Пошивайло. Додзвонитися в компанію, яка веде ремонт будівлі, нам не вдалося.

Тим часом на Костянтинівській, 2, йде реставрація особняка, який колись належав родині київських кондитерів – Балабух.Там теж хочуть облаштувати офісно-готельно-ресторанний комплекс.

ВИСОКИЙ МОНСТР. Страждає Поділ і від висоток: будівля на Нижньому Валу, 27-29, місцеві вже прозвали “монстром”, адже воно налічує аж 13 поверхів – хоча забудова Подолу приемлет максимум 9 поверхів.Архітектори вимагають від влади розібратися із забудовниками. “Була проведена експертиза. Поверховість цієї будівлі вище допустимої норми. Ми будемо домагатися, щоб 4 поверху демонтували, і привели об’єкт у стан, передбачене проектом”, – запевнили нас у КМДА.

Особняк Меленського був побудований в 1818 році. Саме в ньому проживав перший головний архітектор Києва – Андрій Меленський, разом зі своєю родиною.Завдяки його таланту городяни зараз можуть помилуватися оздобленням Церкви Святого Миколая на Аскольдовій могилі, Контрактовим будинком, а також створеної за його кресленнями колоною Магдебурзького права. За радянських часів в цьому будинку облаштували комуналки.

Джерело: kiev.segodnya.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно