Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Київський ринок нерухомості може впасти в вересні

10318.jpg
 

Експерти передрікають одночасну зупинку робіт на десятках об’єктів і паніку серед покупців.

Поки що на столичному ринку нерухомості зберігається видимість благополуччя. У березні було продано 787 квартир, що на третину більше, ніж у лютому, повідомили в SV Development. Але перші ознаки нового кризи вже в наявності, запевняють аналітики.

Дешевше навіть в гривні

Причому, зростання демонструють обидва сегмента: на вторинному ринку реалізовано 408 квартир (в лютому 303), на первинному ринку – 379 (в лютому 269).

“Результати теперішній березень краще і торішніх. За перший місяць весни 2015 року в новобудовах було продано 226 квартир, а на вторинному ринку 251. Однак якщо порівнювати з докризовими показниками, то ситуація ще далека від відновлення. Наприклад, березні 2013 року новобудови вибрало 811 покупців, а в готових будинках придбали 1234 апартаментів “, – розповів аналітик SV Development Сергій Костецький.

За даними ЛУН.ua, ціни на первинному ринку залишаються стабільними, і навіть знижуються. Зараз середня медіанна вартість в новобудовах Києва – 23,3 тис. грн./кв. м. (у квітні минулого року була 24 тис. грн.), мінімальна – 15 тис. грн./кв. м. (рік тому 15,2 тис. грн.).

Найдорожчі новобудови традиційно зосереджені в Печерському районі, тут середня вартість квадратного метра досягла 50,7 тис. грн. Найбільш доступним залишається Деснянський район, де нове житло реально знайти за 15 тис. грн./кв. м.

Продовжують знижуватися і ціни на вторинне житло. За даними ІАП “Столична нерухомість”, в березні середня вартість виставлених на продаж квартир зафіксована на рівні 37,9 тис. грн./кв. м, що на 4,7 % менше, ніж в лютому. Знизилися ціни і в доларовому еквіваленті: за місяць спав склав 1,3 % (до $ 1444/кв. м). В цілому за останній за рік ціни на вторинному ринку “просіли” в гривні на 4 %, в доларах – на 14,4 %.

Кризові ознаки

Експерти вважають, що падіння гривневих цін навіть в новобудовах – маловтішна ознака стагнації ринку.

“Комунальні тарифи ростуть, ціни на будматеріали теж, а на багатьох об’єктах квартири продаються дешевше, ніж в минулому році. Забудовники працюють із мінімальною рентабельністю, часом нижче 20 %”, – зазначив Сергій Костецький.

Іншим тривожним трендом експерт вважає збільшення термінів будівництва. “Раніше об’єкти заявлялися з терміном зведення рік-два, зараз вказують два-три роки, щоб не відлякувати покупців новинами про перенесення термінів здачі будинку”, – пояснив Костецький.

Продавців житла врятують банкіри

Однак інші експерти вважають, що попит на житло в новобудовах збережеться, і ринок вистоїть. І головною причиною стане недовіра населення до банків, пояснює генеральний директор консалтингової компанії “Нове місто” Денис Седаков.

“Люди вже не готові ризикувати, вкладаючи всі свої заощадження в банки, тому маючи навіть порівняно скромну суму в $ 10 тис., намагаються зберігати її в квадратах”, – вважає він.

Весь первинний ринок в столиці, зазначив він, перейшов на гривню, і, переживши кілька піків падіння вітчизняної валюти, виробив загальні правила.

“Ціни коригуються тільки при стрибку курсу більш ніж на 10 %”, – зазначив Седаков.

За його спостереженнями, за останні два роки зросла кількість інвестиційних угод, причому в них однаково активно беруть участь і кияни, і жителі регіонів. На локальні об’єкти (на житлових масивах далеко від метро) попит нижче. Приїжджому, який абсолютно не знає столицю, для ухвалення рішення достатньо двох факторів: якщо будинок будується біля будь-якої станції метро, ​​а ще там повинна бути розвинена соціальна інфраструктура.

“Цікаво, що 80 % тих, хто купує квартири для дітей, роблять це для дочок”, – зауважив Седаков.

В цілому, на тлі економічної кризи угоди знову будуть зміщуватися на вторинний ринок, який вважається більш надійним. І ця тенденція найближчим часом тільки посилиться. “Зараз ціни на готове житло в півтора рази вище, ніж в споруджуваних об’єктах, зате в цих квартирах вже можна жити, а не очікувати два роки добудови будинку”, – пояснює Сергій Костецький.

Джерело: ubr.ua

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно