Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

КМДА ініціює введення податку на нерухомість у розмірі 1%

2331.jpg
 

Київська міська державна адміністрація виступає за введення податку на нерухомість у столиці розміром 1%.

Про це в ході круглого столу заявив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Ігор Ніконов (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

“З приводу податку на нерухомість …Ми вважаємо, враховуючи економічний стан людей, що не будемо брати максимальну ставку, ми будемо приймати ставку в 1%. Це, скажімо, компроміс між здоровим глуздом, бажанням наповнити бюджет і станом людей на сьогоднішній день “, – заявив Никонов.

При цьому, за його словами, необхідно ввести систему грошової оцінки нерухомості для більш справедливого оподаткування.

Крім того, КМДА пропонує надавати пільги багатодітним сім’ям при оподаткуванні на нерухомість.

“Ми пропонуємо у своєму проекті: якщо у когось є від трьох дітей і більше, то за кожну дитину 20 метрів вважати неоподатковуваними. Таким чином ми компенсуємо витрати з оподаткування для багатодітних сімей”, – сказав Ніконов.

Нагадаємо, згідно з проектом рішення Київради “Про встановлення місцевих податків і зборів”, пропонується встановити максимальну ставку податку на нерухомість у розмірі 2%.

У КМДА заявили, що податок на нерухомість почне діяти з 2016 р

З 1 січня 2015 р в Україні запроваджено оподаткування нежитлової нерухомості. Місцевим органам влади делеговано повноваження щодо встановлення ставки податку. Так, ставка податку за 1 кв.м загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних та юридичних осіб встановлюється у розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік, або приблизно 24,36 грн (мінімальний розмір оплати праці станом на 1 січня 2015 року – 1,218 тис.грн на місяць – ред).

Закон передбачає пільги з оплати податку на нерухомість для фізичних осіб. Зокрема, база оподаткування квартири зменшується на 60 кв. м, будинку – на 120 кв. м.У разі одночасного перебування у власності платника податку різних типів об’єктів житлової нерухомості база оподаткування зменшується на 180 кв. м.

Джерело: realt.rbc.ua

Возможно, Вам также будет интересно