Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Коли українці можуть отримати обіцяний безвізовий режим

08098
 

Чергове “стовідсоткове” скасування віз до Євросоюзу для українців знову закінчилося нічим. 24 листопада, день саміту Україна – ЄС, всупереч обіцянкам президента Порошенко і виконання всіх вимог ЄС, не приніс нам хороших новин.

За інформацією брюссельського кореспондента Радіо Свобода Рікарда Йозвяк, такий механізм можуть погодити не раніше президентських виборів у Франції в квітні-травні 2017 року.

“Президенту Олланду справді не з руки зараз давати відмашку на безвіз для України, у нього і так рейтинги впали. А впадуть ще більше у нього і його соратників-соціалістів, якщо скасують візи бідній країні, в якій не дозволений військовий конфлікт і через яку доводиться терпіти антиросійські санкції, проти чого виступає частина бізнесу і еліти, – сказав нам Артур Карель, французький журналіст. – Багато французів впевнені, що зі скасуванням віз українці і грузини рвонуть в Європу і залишаться там на утриманні, а платити доведеться їм, французам. Європа не хоче скасовувати візи українцям, у неї багато своїх проблем, і нового головного болю їм не треба, але прямо цього ніхто не скаже, будуть дипломатично посилатися на процедурні моменти”.

У репортажах західних ЗМІ про саміт головною причиною відстрочки безвіза називають крадіжки українських чиновників.

“ЄС закликав Україну боротися з корупцією”, – написала Бі-бі-сі, процитувавши Михайла Саакашвілі, який звільнився з посади губернатора Одеської області. Він звинуватив Порошенка в заступництві корупції.

Також пригадали е-декларації, в яких “чиновники були змушені розкрити величезні багатства – сотні тисяч доларів кеша і шикарні речі”, і рейтинг Transparency International, за яким корупція в Україні ще гірше, ніж в Росії.

“Корупція в Україні всюди – від садочків, шкіл і лікарень до держустанов. У цьому можна звинувачувати і низькі зарплати – мінімалка в Україні $ 56”, – передавав Том Баррідж з Бі-бі-сі. Звичайно, така картинка не сприяє безвізу.

До речі, як зізнався президент Європарламенту Мартін Шульц, сам механізм припинення безвіза викликає питання у Німеччині, Італії та Бельгії. Те, що проблема не в Україні, а в цьому самому механізмі, вважає політолог Володимир Фесенко: “Євросоюз не може прийняти своє внутрішнє рішення, яке стосується не тільки України, а всіх країн із безвізом”.

Джерело: ubr.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно