Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Коли в Україні побудують перший в історії хмарочос

8832.jpg
 

Рекорд по висотному будівництву в столичному сегменті бізнес-центрів, схоже, найближчим часом так і не буде побитий. Новий БЦ класу А Sky Towers буде добудований тільки протягом двох років, повідомили в “Агентстві офісного будівництва”.

Sky Towers повинен був стати першою будівлею в Україні, що подолав психологічну позначку висоти в 200 метрів: його обіцяли дотягнути до 214м. Проте торік будівництво бізнес-центру завмерло на рівні 27 поверху (за проектом їх передбачено 47).Тоді забудовником було прийнято рішення сконцентруватися на склінні та інженерних роботах.

Sky Towers точно ще “підросте”, пообіцяв директор девелоперської компанії “Агентство офісного будівництва” Олександр Дьомін.”Фундамент будівлі зроблений з розрахунку висоти в 47 поверхів, а це – одна з найдорожчих складових проекту.Зараз обговорюється, скільки ще поверхів добудовуватиметься, але як мінімум три технічні – це необхідність “, – пояснив Дьомін, додавши, що в найближчі два місяці це питання проясниться.

Щодо термінів введення в експлуатацію він уточнив, що найімовірніше, будівля буде добудовано до кінця 2017

Офісний бум закінчився

Таким чином, цього року ринок офісної нерухомості не отримає нових об’єктів класу А.Пропозиція буде збільшуватися тільки за рахунок нових БЦ класу В. Втім, відзначають експерти, це може навіть піти ринку на користь, зокрема, знизити частку порожніх площ і стабілізувати орендні ставки.

За даними JLL, в четвертому кварталі 2015р частка вільних площ у бізнес-центрах Києва знизилася на 2,7% (в цілому за рік – на 3,7) і досягла 24,2%. У бізнес-центрах класу А зараз пустує 35,6% площ, класу В – 20,9%.

Частка вільних офісних площ по субринках Києва

Субринок

Клас А

Клас В

Всього

ЦДР

36,5%

9,9%

22,5%

Поділ

7,8%

15,5%

14,5%

Правий берег

39,8%

24,9%

27,0%

Лівий берег

25,8%

25,8%

Київ вцілому

35,6%

20,9%

24,2%

Експерти пояснюють зменшення частки вакантних площ, насамперед, рекордно низьким введенням нових об’єктів.За даними Української торговельної гільдії (UTG), за підсумками 2015 в Києві було введено в експлуатацію лише десять офісних центрів загальною орендованою площею 74,5 тис.кв.м, що на чверть менше, ніж у 2014-му.

Загальний обсяг пропозиції досяг 1,66 млн.кв.м.Були запущені, зокрема, бізнес-центр класу А на вул. Горького, 46 (8 тис.кв.м), і дев’ять – класу В: на пр. Голосіївському, Верхньому Валу, 10, пров. Лабораторному, пр. Червонозоряний, вул. Дорогожицької, Нововокзальній, Панаса Мирного, Жилянській та новий корпус Forum West Side.При цьому в 2016-му, згідно з прогнозами JLL, обсяг нових офісних площ буде ще скромніше, і складе трохи більше 30 тис. Кв. м.

Ставки падають

Заповнюються нові БЦ насилу, пояснює експерт ринку нерухомості Валентин Ленченко.”На них припадають одиничні угоди, в деяких взагалі заповнений всього один поверх. Ринок зараз дуже конкурентний, у боротьбі за орендаря власники БЦ готові знижувати ставки та знижки вельми серйозні.Приміром, наприкінці року були підписані договори на оренду в об’єкті класу А зі ставкою на рівні $ 10 за квадрат “, – повідомив він.

Керівник департаменту стратегічного консалтингу UTG Віктор Оборський повідомив, що за рік орендні ставки просіли на 14%.У класі А зараз діапазон заявляються орендних ставок $ 17-29 / кв.м / місяць, В – $ 7-20 / кв.м / місяць.

“Орендодавці йдуть на різні поступки: пропонують приміщення вже з оздобленням або компенсацію ремонтних робіт, орендні канікули, вважають долар по умовному курсом нижче ринкового.Наприклад, багато орендарів підписали договори на найближчі півроку, в яких прописаний долар по 22 грн. “, – Навів приклад Оборський.

Експерт прогнозує і подальше зниження орендних ставок.”На тлі економічної депресії відсутні передумови для відновлення цього сегменту, тому немає підстав для підвищення ставок”, – говорить Оборський.

Час для переїздів

Можливо, саме такий ситуативної зговірливістю господарів будівель пояснюється рекордний обсяг поглинання, який показав четвертий квартал минулого року. За даними JLL, цей показник досяг 47,3 тис.кв.м, це в 3,8 рази вище, ніж у третьому кварталі 2015 р (12,3 тис. кв. м).

Для порівняння: у четвертому кварталі 2014 чисте поглинання і зовсім було негативним (-3,6 тис. Кв. М). В цілому, за 2015-ий обсяг чистого поглинання склав близько 91 тис. Кв. м.

“У 2015 році ми спостерігали тенденцію до зміщення характеру угод від продовження договорів і перегляду умов оренди до зростання кількості переїздів.Якщо в першому півріччі 2015 року в структурі попиту більш 60% становили угоди з продовження договорів та перегляду умов оренди, а на переїзди припадало лише близько 20%, то потім ми спостерігали протилежну картину – переїзди склали 60% від загального обсягу угод.Варто відзначити, що більшість компаній завдяки переїздів поліпшили як комерційні умови договорів, так і якість офісів “, – зазначила керівник відділу офісних площ компанії JLL (Україна) Олександра Глобіна.

Джерело: ubr.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно