Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Коли відкриють ЦУМ і які ще ТРЦ запустять в Україні

120723120839572
 

Незважаючи на економічну кризу і падіння платоспроможності українців, в нашій країні продовжують відкривати нові торгові центри. Найбільш очікуваним відкриттям в Києві експерти називали ЦУМ (Хрещатик, 38, площа 22,5 тис. кв. м) і сподівалися, що завдяки його роботі центральної вулиці столиці вдасться повернути функцію торгової вулиці і туристичного центру.В ЕСТА-холдингу неодноразово заявляли, що ЦУМ почне працювати “до навчального року”, в останні дні серпня. На жаль, влітку відкриття точно не буде.

“Саму будівлю буде введено в експлуатацію в серпні, але відкриття буде восени. Більш точні терміни будемо готові оголосити в середині серпня”, – повідомив директор зі зв’язків із громадськістю та комунікацій ЕСТА-холдинг Антон Гливинський.

Більше шансів впіймати першу хвилю тих, що відпочили школярів і студентів, а також їх батьків у Lavina Mall (ак. Палладіна, 127 тис. кв. м). Датою його технічного відкриття називають 1 вересня.

“Зона розваг на 20 атракціонів, частина з яких будуть представлена в нашій країні вперше, точно відкриється. Як і якоря – кінотеатр Мультиплекс, “Сільпо”, вони вже ведуть ремонтні роботи”, – розповіла директор UTG Євгенія Локтіонова.

Поки обговорюється в якому режимі буде працювати Lavina Mall в перші дні. Але цілком ймовірно, що в деякі дати або годинни відвідування зони атракціонів будуть безкоштовними, зазначила Локтіонова. Не вирішено ще питання трансферу до ТРЦ Lavina Mall, який, за розрахунками, зможе стати найвідвідуванішим в Києві, залучаючи до 100 тисяч гостей як із самої столиці, так і з передмість. Мережа безкоштовних маршруток є у Ашана, сусіда ТРЦ Lavina Mall.

“Дублювати цю мережу нам немає сенсу, але транспорт нам знадобиться. Швидше за все, запустимо чартер до найближчого метро, ​​наприклад, “Академмістечко”. Але можуть бути й інші варіанти”, – розповіла Локтіонова.

Що в регіонах

У регіонах цього року одне гучне відкриття – львівський ТРЦ Victoria Gardens (орендна площа – 54,5 тис. кв. м). До недавнього часу його, як і ЦУМ, обіцяли відкрити під день Незалежності. Однак у кінці липня на зустрічі з 111 орендарями була оголошена офіційна дата відкриття – 24 вересня. У числі якірних орендарів – продуктовий гіпермаркет “Сільпо” (7,5 тис. кв. м), супермаркет електроніки і побутової техніки “Фокстрот” (1,8 тис. кв. м), мультибрендовий fashion магазин ARGO Center і магазин дитячого одягу Argosha (1,7 тис. кв. м), fashion магазин Gloria Jeans у новому форматі Family, LC Waikiki (1 тис. кв. м), магазин меблів та товарів для дому JYSK (1,4 тис. кв. м), дитячий розважальний комплекс і боулінг Papashon (3,45 тис. кв. м), сучасний кінотеатр “Мультиплекс” (3,4 тис. кв. м).

Вперше у Львові репрезентуватимуть мережу дитячих магазинів Mikki (800 кв. м) і мультибрендовий магазин одягу та взуття для активного відпочинку Weekender.

“Не дивлячись на безумовну перспективність регіону, ринок рітейлу у Львові зараз не насичений: загальний обсяг якісної пропозиції становить менше 150 тис. кв. м, що значно обмежує можливості рітейлерів для розвитку у Львові. ТРЦ Victoria Gardens завдяки своїм масштабом, збалансованої концепції і значну частку розваг надає сьогодні кращу можливість для виходу на ринок Львова”, – зазначив старший консультант відділу торгових площ компанії JLL (Україна) Дмитро Дудар.

Зараз орендарі є на більш ніж 70% площ комплексу.

Що далі

У столиці кілька великих проектів, які можуть бути запущені наступного року: ТРЦ Retroville, Blockbuster Mall, Smart Plaza, Ocean Mall, River mall, “Лук’янівка” загальною орендованою площею близько 400 тис. кв. м.

Smart Plaza заплановано відкрити в липні 2017, повідомила Євгенія Локтіонова.

“До недавнього часу всі сили були зосереджені на Lavina Mall, але з минулого тижня відновили будівельні роботи на Blockbuster Mall. Орієнтовна дата відкриття – літо 2017 року”, – повідомив засновник компанії Urban Experts Віталій Бойко.

Також активізувалися будівельні роботи на Ocean Mall, цей центр може бути відкритий до кінця 2017 року.

Щодо Retroville, то терміни його відкриття коригуються так, щоб були близькі до відкриття перших черг Варшавського мікрорайону (обидва проекти здійснює Stolitsa Group).

“Внутрішня визначеність є – осінь 2017. Крім Novus буде кіно, дитячі розваги, спорт, ресторани, парфумерія, дитячі товари. Договори підписані, але імена ми назвемо в кінці серпня”, – сказала директор по оренді і маркетингу Валентина Радіонова.

Віталій Бойко назвав ще два проекти, які можуть бути реалізовані протягом року: “Для ТРЦ на Вирлиці вже зроблені найскладніші роботи – укріплений берег, створена майданчик, прорахований проект. Так що як тільки буде зрозуміло, хто новий господар і буде його воля, ТРЦ можна звести менше ніж за рік. Respublika чекає визначеності з формою власності. З моменту знаходження вирішення цього питання фінальні будівельні роботи займуть не більше півроку”.

Бачить експерт і тенденцію до розморожування проектів у регіонах.

“У Харкові тривають роботи на “Магеллані”, в Дніпрі – друга черга “Каравану”. Досить багато проектів з розширення або реконцепції діючих торгових площ. Є й нові, наприклад, для Краматорська зараз проектується ТРЦ загальною площею в 10 тис. кв.”, – повідомив Бойко.

Джерело: ubr.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно