Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Коливання курсу гривні дозволили ріелторам демпінгувати

1307.jpg
 

Вартість посередницьких послуг деяких ріелторських агентств тимчасово знизилася з 5-6% до 1-2%.
Це пов’язано зі зниженням попиту на вторинне житло, ринок якого є основним для більшості ріелторів, а також загальне падіння ринку нерухомості. Таку думку висловив керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя.

За його словами, середній гонорар ріелтора від торби продажу квартири становить сьогодні близько 3%. При цьому в абсолютних цифрах (але без урахування інфляції) доходи деяких посередників по реалізації нерухомості навіть виросли.”Демпінгувати з мінімальними втратами приватні ріелтори і агентства можуть за рахунок подорожчання квадратних метрів і курсової різниці.Ці два фактори значно збільшили винагороди за посередницькі послуг при продажу нерухомості в абсолютних цифрах “, – каже експерт.

У той же час покупці житла стали більш вимогливими до якості послуг ріелторів.Вони звертають увагу на характеристики будинку, стан квартири, прилеглу інфраструктуру – фактори, які не залежать від рієлтора безпосередньо, але при цьому впливають на готовність придбати житло.”Якщо раніше покупець міг дати посереднику прикрасити реальність, в чому покладаючись на нього і в оформленні документів, і в перевірці” чистоти “житла, що купується, то сьогодні перевірка, як правило, подвійна.І недоліки рієлтора, виявлення клієнтом, можуть коштувати угоди “, – зазначає Д. Шостя.

Що стосується первинного ринку, то серед ріелторів і покупців стає більш популярною послуга оцінки ризиків забудовника (якщо житло продається на етапі будівництва) та експертиза реальної вартості квартири.”Якщо виявиться, що забудовник реалізує житло нижче собівартості, від нього краще триматися подалі, оскільки невідомо, з яких причин він це робить: чи то через фінансові проблем, чи то через наявність проблем з податковими органами”, – каже керівник відділупродажів ЖК “Park Stone”.

“Ціна в 8-8,5 тисяч гривень свідчить про те, що забудовник попросту затягує будівництво. Так як при таких розцінках ефективно використовувати гроші інвесторів неможливо”, – резюмував Д. Шостя.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно