Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Компенсації з фонду гарантування вкладів підуть на ринок нерухомості

7182.jpg
 

Масова виплата Фондом гарантування вкладів фізосіб депозитів збанкрутілих та ліквідованих банків сприятиме залученню нових клієнтів на ринок первинної нерухомості. Таку думку висловив керівник відділу продажів ЖК “ParkStone” Дмитро Шостя.

За його словами, незважаючи на те, що сума виплат обмежується 200 тис. Грн. на одного вкладника, поява такої кількості грошей на руках може стати каталізатором покупки житла, навіть якщо ще кілька місяців тому вона не планувалася.”Частими є випадки, коли в сім’ї є два-три великих депозиту. До того, як банк збанкрутував, вони не планували направляти ці гроші на придбання житла, тим більше – в якості інвестиції.Тепер же, коли люди обпеклися на банках – а багато хто відразу на кількох – первинний ринок нерухомості виглядає для них куди більш привабливим інструментом заощадження коштів.При цьому мова йде, як правило, про вже готових будинках або стадії готовності не менше 90% “, – говорить Д. Шостя.

За його оцінками, не менше 25% покупців житла сьогодні є інвесторами для подальшої здачі в оренду або перепродажу.”Частково до інвестицій можна віднести і купівлю житла для дітей, яку здійснюють запас”, – додає експерт. В цілому, за останній рік кількість таких покупців зросла в середньому на 30-40%, говорить він.”Банкопаду” і обмеження НБУ на видачу валюти з валютних депозитів тільки підстьобнули цей тренд.

Д. Шостя зазначає, що більшість інвесторів набувають невеликі за площею одно- і двокімнатні квартири за ціною до $ 90 тис. На первинному ринку.Ця категорія житла буде швидше дорожчати після стабілізації політичної та економічної ситуації в країні. “Житло на вторинному ринку в застарілому житловому фонді, найімовірніше, зросте в ціні не так значно”, – прогнозує експерт.

Крім цього, ціни на оренду житла в новобудовах в середньому на 20% вище в порівнянні з квартирами на вторинному ринку. Квартиру в новому будинку простіше якщо не здавати самому, то перепродати через три-чотири роки.

Джерело: ubr.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно