Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Кому і як призначається житлова субсидія?

1427382122_subsid_kalkulator
 

У Мінсоцполітики нагадали основні положення порядку нарахування та призначення субсидій.

Кому призначається субсидія?

Субсидія призначається одному з членів сім’ї, який зареєстрований в житловому приміщенні. Субсидія також може бути призначена особам, які орендують житло на підставі договору найму (оренди) житла.

Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір певного обов’язкового платежу.

Куди подаються документи?

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У сільській місцевості прийом заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Перелік документів для призначення субсидії:

– Заява (за встановленою формою);

– Декларація про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

Порядок розрахунку обов’язкового платежу:

1) обраховується середньомісячний дохід сім’ї на одну особу за попередні 6 місяців (сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців ділиться на кількість осіб, які входять до її складу, і ще на 6 місяців);

2) визначається обов’язковий відсоток платежу (середньомісячний дохід на одну людину ділиться на прожитковий мінімум (з 1 травня 2016 – 1399 грн.) і на базовий коефіцієнт 2, після чого збільшується на базовий коефіцієнт 15%);

3) розраховується розмір обов’язкового платежу (обов’язковий відсотокплатежу множиться на середньомісячний сукупний дохід сім’ї).

Розмір субсидії

Субсидія = розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг – розмір обов’язкового платежу.

Контактні номери телефонів органів соцзахисту населення можна дізнатися по телефону урядової «гарячої лінії» (безкоштовно цілодобово) 0800 507 309.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно