Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Комунальні тарифи на газ і тепло в Україні будуть підвищувати щоквартально.

2625.jpg
 

Кабінет міністрів України готує стратегію поступового, щоквартального, підвищення тарифів на газ і тепло для населення протягом найближчих двох-трьох років.

Кабінет міністрів України готує стратегію поступового, щоквартального, підвищення тарифів на газ і тепло для населення протягом найближчих двох-трьох років, повідомив журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.Про це передає УНІАН.

“Є стратегія. Буде більш комплексний підхід. Ціни (на газ – УНІАН) в будь-якому випадку треба переглядати. Ситуація змінюється постійно – девальвація, зміна ціни газу.Думаю, що надалі ціна (на газ і тепло для населення – УНІАН) буде переглядатися щокварталу “, – сказав Демчишин.

При цьому він уточнив, що перший крок до підвищення тарифів може відбутися вже найближчим часом, а потім – або в 4 кварталі 2015 або в першому кварталі 2016 року.

“Найближчим часом, думаю, буде перший крок, а потім – в четвертому кварталі 2015 року або вже в першому кварталі 2016 року”, – сказав міністр.

При цьому він підкреслив, що підвищення тарифів відбудеться з одночасними заходами з економії палива.”Ми будемо зменшувати споживання – різними методами. І тарифними, і нетарифними”, – сказав міністр, додавши, що Міненерговугілля розглядає різні варіанти аж до лімітування домогосподарств.

Раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк зазначав, що уряд планує протягом двох років вирівняти ціни на газ і комунальні тарифи, змінивши при цьому систему надання субсидій.

Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги було однією з вимог Міжнародного валютного фонду для відновлення кредитування України за програмою stand-by.Тому після повалення режиму Януковича новий уряд на чолі з Арсенієм Яценюком прийняло рішення про підвищення тарифів на житлокомпослуги для населення до економічно обґрунтованого рівня.Так, вартість газу для населення з 1 травня 2014 виросла в 1,5 рази, до 1089 грн за тис. Кубометрів з 720,54 грн за тис. Кубометрів.З 1 червня Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), підвищила тарифи на електроенергію для населення на 10-40% залежно від обсягів її споживання.Крім того, Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері комунальних послуг (Нацкомпослуг) прийняла рішення про підвищення тарифів на послуги з централізованого теплопостачання в середньому на 40% з 1 липня поточного року.Разом з тим, Кабінет міністрів ще навесні 2014 затвердив графік підвищення тарифів на природний газ для населення аж до 2017 року залежно від річного споживання.Зокрема, був передбачений наступний графік підвищення цін на газ: з 1 травня 2015 року – підвищення на 40%; з 1 травня 2016 – на 20%; з 1 травня 2017 – на 20%. Проте зараз, цей графік буде переглянутий.

Крім того, Кабмін заклав у проект змін до бюджету 2015 обсяг субсидій на рівні 12,5 млрд дол.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно