Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Конкуренція між столицею і передмістям загострюється

6655.jpg
 

З початку року приріст нової пропозиції в містах-супутниках столиці і в довколишніх районах побив рекорди минулих років – на ринку передмістя виставлені в продаж 22 об’єкта. Найбільш затребуваний напрямок – Варшавське – поповнилося більш 2 тис. Нових квартир.Попит на це житло залишається стабільно високим: людей приваблюють ціна, близькість до природи і невисока щільність населення.

На третину дешевше, ніж у Києві

Коридор цін на приміське житло сьогодні тримається в межах від 6 тис. Грн / кв. м до 20 тис. грн / кв. м.Вартість квадратного метра залежить від кількох факторів: віддаленості від риси Києва, репутації забудовника, стадії будівництва, а також наявності соціальної, торговельної, комунальної інфраструктури.

З початку 2 015-го року середня ціна квадратного метра в приміських житлових комплексах зросла на 26,3%, повідомляє директор компанії City Development Solutions Ярослава Чапко. Коридор зростання коливається в діапазоні від 8% до 44%.Менше всіх піднялися в ціні новобудови у Ворзелі, Гостомелі та Бучі. Зростання склало всього 8-14%. Більше всіх подорожчали ЖК в Борисполі, Броварах, Вишневому та Гатному – на 30-44%.

За даними Ярослави Чапко, станом на початок серпня показник середньої ціни на нове житло в Київському регіоні дорівнював 11999 грн / кв. м. До кінця вересня цінова динаміка не змінилася.Цей показник на 20-35% нижче в порівнянні з цінами на київські житлові комплекси, розташовані в спальних районах на околицях столиці.

На ринку достатньо багато пропозицій сходноого продукту за однаковою ціною.Багато забудовників усвідомили: щоб мати конкурентні переваги, що потрібно знижувати ціну. Але, на думку віце-президента Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолія Топала, це неминуче відбивається на якості возводимой нерухомості.«Сумлінні забудовники, а таких не багато, не мають можливості різко знижувати ціну, т. К. Дорожать якістю будівництва, і тому мають невигідну позицію за вартістю нерухомості», – відзначає експерт.

Популярні напрямки

Найактивнішими за кількістю будмайданчиків нових РК залишаються Варшавське, Житомирське, Одеський і Броварський напрямки. З січня уздовж Варшавського напрямку в продаж виставлено понад 2 тис.нових квартир, уздовж Житомирського – понад 1 тис., уздовж Броварського – близько 500. Варшавське напрямок зосередило 46% від загальної пропозиції квартир у передмісті.

Популярність цих напрямків обумовлена ​​низкою факторів: гарною транспортною доступністю і розвиненою мережею транспортного сполучення з Києвом, наявністю рекреаційних зон та обширною діючої інфраструктурою.

Всього на ринку приміських ЖК сьогодні реалізується житло в 216 об’єктах, причому 22 з них вийшли на ринок цього року. У Києві, до речі, за цей же період відкрилися продажу в 20 нових РК. До кінця року в передмісті очікується відкриття продажів ще, як мінімум, у двох комплексах.Переважна більшість нових РК знову-таки зосереджені уздовж популярних Варшавського та Житомирського напрямків.

«У той же час недооціненими напрямками розвитку приміського житла Києва залишаються Вишгородсоке, Броварське і Обухівський», – констатує Ярослава Чапко. На думку експерта, це дуже перспективні напрями.Агресивна освоєння Варшавського та Житомирського напрямків без будівництва додаткових трас може мати негативні наслідки: пропускна здатність транспортних магістралей вже сьогодні на межі, вважає Анатолій Топал.З цією точкою зору солідарна і Ярослава Чапко – на її думку, дороги скоро не зможуть справлятися з маятникової міграцією приміських жителів до Києва і назад.Тому вже сьогодні постає питання про створення приміських агломерацій, так званих територій комфорту з сучасними просторами для роботи – з офісними парками, технопарками, територіями для відпочинку і розваг.

Набувають для себе

80% покупців житла в передмісті купує нерухомість для власного проживання і їде за межу міста лише тому, що не вистачає грошей на покупку квартири в Києві, йдеться у дослідженні компанії CDS.Тобто головні споживачі приміського житла – це кияни, вирішальні свої житлові питання, або приїжджі з інших регіонів. Так чи інакше, в більшості своїй це люди, пов’язані зі столицею, – вони там працюють або навчаються.Вони і створюють основну базу попиту на приміську нерухомість.

З січня по липень середньомісячна кількість угод у приміських ЖК було вище на 15-20% в порівнянні зі столичними новобудовами економ-класу, стверджує дослідження компанії CDS.Девелопери збираються і далі активно освоювати передмістя. Скажімо, «Інтергал-Буд» у листопаді відкриває продажу ЖК в селі Гатному, розповіла Юлія Горох. Очікується старт продажів ЖК в селі Крюківщина (Києво-Святошинський район), девелопером виступає СК «Оранж-Буд».

У той же час, на думку Анатолія Топала, стрімке освоєння передмістя може завести девелоперів в глухий кут. Ринок – незважаючи на все ще активний попит – вже перенасичений пропозиціями.І якщо в передмісті продовжать будувати так само хаотично і багато, і при цьому не займуться інфраструктурою та якістю самих об’єктів, покупець повернеться на київський ринок, вважає експерт.«Після падіння цін житло в столиці стає все більш привабливим для небагатого покупця – основного набувача нерухомості в передмісті на сьогоднішній день», – прогнозує Анатолій Топал.

Джерело: abcnews.com.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно