Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Концепція «розумного міста» в Україні: від теорії до практики

5178.jpg
 

Одна зі сфер, де Україна на шляху до євроінтеграції може стати в нагоді зарубіжний досвід – управління економікою мегаполісів.

Запуск пілотної версії онлайн-порталу «Відкритий бюджет» зробив Київ першим в Україні містом, жителі якого отримали можливість аналізувати детальну інформацію про його бюджеті.Щоб перетворити бюджет в конкретні справи, важливо не тільки запланувати необхідні заходи, але і контролювати зовнішні і внутрішні ризики. Зовнішні – зміна економічної та політичної ситуації.А внутрішні – це спроби нецільових витрат та інших зловживань.

У категорію smart cities зараз переходять практично всі європейські столиці, здійснюючи ефективне управління життям мегаполісів за допомогою сучасних технологій.Їх досвід показує, що розвиток за моделлю «розумного міста» сприяє появі нових робочих місць, підвищенню якості життя, розвитку транспортної інфраструктури і підприємств.Наша країна входить до числа держав з містами-мільйонниками, і на тлі тривожних прогнозів Світового банку про падіння ВВП на 7,5% в 2015 році важливість раціонального управління міськими бюджетами тільки зростає.

Київ на правильному шляху, але щоб відчути реальні економічні вигоди, належить вирішити ще чотири важливі завдання.Як показує світова практика, проекти у сфері «розумних міст» найбільш ефективні, коли вони реалізуються як довгострокові, послідовні програми, мета яких – створити єдину, централізовано керовану інфраструктуру.

1.Точний контроль споживання ресурсів у сфері ЖКГ

Аналітичні можливості «розумних» систем можуть допомогти поєднати плани і реальність: орієнтуватися не на усереднений «опалювальний сезон», а на реальну погоду, у відлигу не “опалювати повітря», а при похолоданніоперативно посилити подачу тепла. Крім комфорту, це дозволить зменшити кількість аварійних відключень електрики через перевантаження (стало холодно – жителі вмикають обігрівачі).А також формувати нормативи і тарифи диференційовано: від потреб кінцевих користувачів, типів будинків та установ, на підставі реальних даних.

2.Державні онлайн-послуги

Цей компонент «розумного міста» вигідний державі (скорочується апарат чиновників, посилюється міжвідомча взаємодія, з’являється єдина і актуальна інформація про потреби громадян завдяки централізації даних), ізручний для населення – зростає якість послуг і довіра до влади.

Повноцінна система взаємодії громадян з державними органами дозволить Україні поліпшити свої показники у важливому для інвесторів глобальному рейтингу розвитку електронної держави – зараз країна займає в ньому 87-е місце.

3.Модернізація транспортної інфраструктури

Технології Smart City дозволяють аналізувати в реальному часі стан транспортних мереж, регулювати дорожню ситуацію, планувати транспортні розв’язки.Об’єднати всю інформацію і управляти містом, як диригент – симфонічним оркестром, допомагає ситуаційний центр – комплекс комунікацій, інформаційних систем та аналітичних інструментів.

4.Ефективне управління міською нерухомістю

Для Києва – найбільшого власника землі та нерухомості в Україні (понад 83 000 га землі та 11,5 млн кв.м нерухомості) – таке завдання теж актуальна: облік міського майна можна зробити більш оперативним і деталізованим.Потрібно об’єднати розрізнені бази даних, вести моніторинг ціноутворення і збирання платежів, розробляти диференційовані ставки оренди (залежно від району, типу приміщень, категорії орендарів і т.п.).

Розумний – не просто технологічний

Перехід до «розумним» принципам управління допоможе Києву увійти в «елітний клуб» з понад 2000 міст світу, чиї влади зуміли за допомогою технологій домогтися вражаючого зростання, і створити імідж, привабливий для внутрішніх і зовнішніхінвесторів у всіх сферах: промисловості, транспорту, фінансів, охорони здоров’я, освіти, правопорядку, екології.

Джерело: forbes.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно