Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Кошти, отримані неприбутковою організацією від оренди приміщень, не обкладаються податком

6629.JPG
 

Сума коштів, отримана громадською неприбутковою організацією від надання воренду приміщень, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток за умови, що такі кошти спрямовуються на ведення статутної діяльності неприбуткової організації.Про це розповіла ГФС листі № 20075/6 / 99-95-42-03-15.

Нагадаємо, обов’язковим условіемдля неприбуткових організацій є використання своїх доходів виключно для фінансування витрат на своє утримання, реалізації цілей і напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп. 133.4.2 п. 133.4 ст.133 НК).

Згідно з пп. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 ПК у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених п. 133.4 ст.133 НК, така неприбуткова організація зобов’язана подати у строки, визначені для місячного податкового періоду, звіт про використання доходів за період з початку року по останній день місяця, в якому скоєно таке порушення, та вказати суму самостійно нарахованогоподаткового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове обязательстворассчітивается виходячи з суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З першого дня місяця, наступного за місяцем, в якому скоєно таке порушення, до 31 грудня податкового року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органквартальную фінансову та податкову звітність (з наростаючим підсумком) поподатку на прибуток та сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду.

З наступного податкового року, така неприбуткова організація представляє фінансову та податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому ст.57 НК для неприбуткових організацій – платників податку на прибуток.

Встановлення контролюючим органом факту використання неприбутковою організацією доходів для цілей інших, ніж передбачені установчими документами, є підставою для виключення такої організації з Реєстру неприбуткових установ і організацій танарахування податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств, штрафних санкцій та пені. Податкові зобов’язання, штрафні санкції та пеня нараховуються, починаючи з першого числа місяця, в якому скоєно таке порушення (пп. 133.4.4 п. 133.4 ст. 133 НК).

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно