Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Кожен четвертий офіс в Києві буде пустувати до кінця року

1005.jpg
 

Економічна криза змушує бізнес скорочувати витрати на утримання офісу – багато підприємств змушені переїжджати в більш дешеві об’єкти і зменшувати площі.
До кінця року вакантність столичних бізнес-центрів складе 23%, повідомила «Капіталу» керівник відділу офісних приміщень компанії JLL в Україні Олександра Глобіна. Для порівняння: у січні пустувало тільки 18,3% площ.Вакантність офісних центрів в Києві – одна з найвищих в Європі, зазначила Глобіна.

Орендарі економлять.

Ринок офісної нерухомості падає з кількох причин. Головна з них – це зростаюча пропозиція, яке цей сектор не здатний поглинути.У Києві, за даними UTG, у першому півріччі відкрилося п’ять нових об’єктів сумарною орендною площею близько 93 тис. Кв. м: бізнес-центр класу А (IQ Business Center) і чотири – класу В («Форум Вікторія Парк», «Лагода», «Сигма», «Домініон»).Завдяки цьому загальна пропозиція офісних приміщень у столиці склало 1,6 млн кв. м, що на 60% більше, ніж, наприклад, в сегменті торгової нерухомості.

Причому девелопери не поспішають зупинятися.За інформацією UTG, у другому півріччі у столиці повинен відкритися ще один центр – Sky Towers, орендна площа якого складе 120 тис. Кв. м.«Компаніям простіше добудувати об’єкти, які знаходяться на високій стадії готовності, ніж повністю їх заморожувати», – пояснює заступник директора з розвитку девелоперської компанії «Стокман» Сергій Овчинников.

Орендарі не встигають за активністю девелоперів. Нові підприємства в Україні зараз з’являються вкрай рідко, констатує керуючий партнер консалтингової компанії CBRE Сергій Сергієнко.«Ми підшукували офіс для великої міжнародної компанії, яка вирішила працювати в Україні. Але таких замовлень – одиниці », – додає він.

Основна маса компаній займається оптимізацією свого бізнесу.«Деякі орендарі можуть переїжджати у приміщення з більш ефективним плануванням, що дозволяє поліпшити розсадження працівників компанії і, відповідно, скоротити обсяг займаних площ», – додала Глобіна. Через це попит на оренду нерухомості знижується.Статистики по дев’яти місяцях поки немає, але, як свідчать дані UTG, за шість місяців поточного року було орендовано всього 21 тис. Кв. м приміщень, що на 45% менше до 2013 р

Орендарі стрімко скорочують витрати через падіння практично у всіх сферах економіки, що пов’язано з різкою девальвацією національної валюти і військовими діями на сході країни.Наприклад, продажі одягу і взуття в бутиках за півроку зменшилися на 30-40% щодо аналогічного періоду минулого року. Промислове виробництво, за підрахунками Державної служби статистики, скоротилася на 4,7%.

Кінець літа і початок осені полегшення бізнесу не принесли – негативна тенденція продовжилася. Наприклад, за серпень промвиробництво просіло на 21,4% порівняно з тим же місяцем 2013

Центри йдуть на поступки.

Більшість договорів оренди зафіксовані з прив’язкою до курсу валют, розповідає Сергієнко. Як і на ринку торговельної нерухомості, орендарі та власники офісних центрів змушені домовлятися.«Практично всі власники об’єктів погодилися зафіксувати ставки за пільговим курсом – 9-10 UAH / USD», – зазначив він. Інші компанії надають знижки в розмірі 30-40% від ставки.В місяць середня плата за знімання приміщення класу А складає $ 25-40, класу В – $ 15-25 за кв. м. Багато підприємців затримують плату за оренду приміщень, але власники офісів не поспішають виганяти їх на вулицю.

Тих, хто не йде поступки, одиниці.Старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець розповідає, що до нього звернулося два великих орендаря столичних центрів класу А, які не можуть домовитися з власниками нерухомості про знижки.«Плату їм вважають за поточним курсом», – пояснює він і додає, що має намір відстоювати інтереси своїх клієнтів у суді.

У короткостроковій перспективі орендні ставки будуть знижуватися – девелопери для заповнення порожніх площ будуть змушені пропонувати дисконт, вважає Глобіна. Вже зараз деякі центри готові знизити ставку до 60% аби залучити орендарів.

В ЦЬОМУ РОЦІ ПОПИТ НА ОРЕНДУ ОФІСІВ НЕ ВПАВ ТІЛЬКИ У ЛЬВОВІ.

Харків.

З січня по вересень кількість угод з оренди офісів в Харкові скоротилося на 40-50%, розповідає генеральний директор місцевої групи компаній «Проконсул» Олексій Попов.За цей же період на 5 п. П. Виросла і вакантність – зараз вона становить 15-20%. Орендувати приміщення в професійних об’єктах зараз можна за 120 грн, а в непрофесійних – 60-100 грн за кв. м в місяць. Але залучити орендарів непросто.Для цього власникам бізнес-центрів потрібно надавати знижки, які можуть досягати 15-20% від заявленої ціни.

Львів.

За дев’ять місяців 2014попит на оренду офісів у Львові залишився на рівні минулого року, відзначає директор місцевого агентства нерухомості «Вежа» Людмила Крижанівська. Не змінилася і вакантність, яка зараз становить 5-7%.Це дозволило власникам львівської нерухомості утримувати ціни. Сьогодні орендувати офіс в професійному об’єкті можна за 100-120 грн, а в непрофесійному – за 76-80 грн за кв. м в місяць.«Орендодавці готові надати невеликі знижки – 5-10% від заявленої ціни», – підсумовує Крижанівська.

Донецьк.

Бізнес в Донецьку завмер, констатує директор агентства нерухомості «Мегаполіс Донецьк» Олександр будара.За його підрахунками, близько 80% орендарів бізнес-центрів виїхали з обласного центру, а решту 20% отримали хороші знижки.Якщо ще півроку тому зняти офісне приміщення в професійному об’єкті можна було за 150-160 грн, а в непрофесійному – за 80-120 грн за кв. м на місяць, то зараз ставки впали в три рази. «Наші знайомі не можуть здати приміщення в центрі міста навіть за 50 грн за кв.м », – скаржиться він.

Дніпропетровськ.

Масовий переїзд жителів Донецької та Луганської областей в Дніпропетровськ не відбилася на ринку офісної нерухомості міста.За дев’ять місяців цього року кількість угод скоротилася на 10% порівняно з аналогічним періодом 2013-го, стверджує директор місцевого агентства нерухомості «Базис» Олександр Голубничий.Зараз вакантність офісів становить 20%, що вдвічі більше порівняно з вересня 2013 г. Але власники приміщень тримають ціни: 100-800 грн (непрофесійний об’єкт) і 100-120 грн за кв. м (професійний).

Одеса.

За дев’ять місяців цього року офісів в Одесі орендували на 30% менше порівняно з аналогічним періодом 2013-го, розповідає власник Першої ріелторської компанії Олександр Цвігун.Директор місцевого агентства нерухомості «Планета» Раїса Березський додає, що вакантність виросла на 7-8 п. П., До 10%. Сьогодні плата за оренду приміщень в професійних об’єктах становить $ 20, а в непрофесійних – $ 10 за кв. м в місяць.«Але орендодавці вважають ставки за пільговим курсом – 10 UAH / USD», – пояснює Цвігун.

Кожен четвертий офіс в Києві буде пустувати до кінця року

Список вимог до офісних приміщень в залежності від класу.

Місцерозташування в центральному діловому районі (CBD) або в прилеглих до нього інших районах, що знаходяться близько до транспортних розв’язок.

Професійний менеджмент будівлі з прозорою системою бухгалтерського обліку та системою «відкритої книги» для обліку експлуатаційних витрат, їх розподілу та відшкодування.

Окрема, чітко позначена вхідна група з фойє в офісну частину будівлі.

Чистий висота поверху (від підлоги до підвісної стелі) в офісних приміщеннях – не менше 2,7 метра, як мінімум в 90% використовуваної площі.

Під охороною парковка (виключаючи стихійну парковку на вулиці) у будинку або на прилеглій території з розрахунку не менше 1 машиномісця на 100 кв. м орендованої офісної площі.

Енергопостачання з розрахунку щонайменше 50 Вт на 1 кв.м орендованих площ при повному освітленні і підключеному обладнанні, забезпечене електропостачанням по I категорії або за допомогою дизель-генератора.

Система опалення, вентиляції та кондиціонування: щонайменше двухтрубная (1 контур) система з індивідуальним регулюванням температури для кожного орендаря, що забезпечує чотириразовий повітрообмін в годину (з подачею свіжого повітря).

Відкрите планування площ з сіткою колон, що забезпечує гнучкість планування.

Оптоволоконні цифрові телефонні лінії, ISDN, інтернет-послуги в будівлі.

Коефіцієнт приміщень загального користування, які підлягають оплаті, – не більше 12%.

Додаткові вимоги:

Вихід фасаду будівлі на вулицю (помітне фронтальне розташування).

Раціональне відстань між вікнами, при якому не менше 95% використовуваних площ знаходяться в межах 10 метрів від джерела природного освітлення (т. Е.вікон або атріуму).

Мінімальна площа поверху – 500 кв. м.

Середня відстань між зовнішньою стіною і внутрішньою межею використовуваних площ не повинно перевищувати 10 метрів.

Забезпечення підключення комунікаційних систем в будь-якому місці завдяки фальшполи, комунікаційним каналам під підлогою або коробам по периметру приміщень.

Середній час очікування ліфта в часи пік не довше 30 секунд (з моменту виклику).

Розташування поблизу станції метро або зупинки тролейбуса.

Точка громадського харчування для співробітників всередині будівлі або наявність кафе / ресторану на близькій відстані від нього.

Допустиме навантаження на підлогу – 450 кг / кв. м.

Освітлення офісних приміщень – не менше 400 люкс на рівні робочої поверхні.

Джерело: bin.ua

Возможно, Вам также будет интересно