Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Кожен власник земельного паю в Україні заплатить 1700 грн штрафу

2328.jpg
 

З 1 січня 2015 року, згідно із законодавством України, кожен власник паю, який самостійно його обробляє, зобов’язаний замовити проект землеустрою.

Якщо він цього не зробить, то заплатить 850-1700 грн. штрафу. Це стосується власників ділянок будь-якого розміру.

Нагадаємо, що з 2008 року в Україні діють вимоги Земельного кодексу про обов’язкову розробку користувачами землі спеціальної землевпорядної документації.

Мова йде про проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. За недотримання такої норми встановлена ​​адміністративна відповідальність у вигляді чималого штрафу.

Як розповів Сергій Біленко, експерт з земельного права, член ради асоціації «Земельний союз України», до 2015 рвиробляти проекти землеустрою повинні були тільки ті, хто використовував більше 100 гектарів земель, але з 1 січня 2015 держава приготувало для власників земельних паїв неприємний сюрприз.

Тепер кожен власник паю, який самостійно його обробляє, зобов’язаний замовити проект землеустрою. Якщо він цього не зробить, то заплатить 850-1700 грн. штрафу. Це стосується власників ділянок будь-якого розміру.

Наприклад, середній розмір паю в Івано-Франківській та Закарпатській областях ненабагато перевищує один гектар.І відповідь на питання – чи є обґрунтованою обов’язок для власників цих ділянок проектувати і встановлювати в натурі межі полів сівозміни – вельми однозначна.

Відзначимо, що в Парламенті вже зареєстровано 4 законопроекти, які закликають скасувати розробку таких проектів.

Джерело: infoindustria.com.ua

Возможно, Вам также будет интересно