Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Кожна третя квартира в Києві купується замість валюти

1574.jpg
 

За підсумками листопада частка угод з нерухомістю на первинному ринку досягла 75% всіх. Про це повідомляє Бізнес.
Вести з посиланням на старшого консультанта City Development Solution Вікторію Погасій. Таке зрушення попиту в бік новобудов аналітики пояснюють, насамперед, поступовим зростанням цін, а також розрахунками в гривні (за квартири на вторинному ринку господарі знову хочуть отримувати долари).Зокрема, якщо гривня за рік втратила більше 50%, то квадратний метр в новобудовах подорожчав в середньому лише на 32,9%.

При цьому найсильніше гривнева вартість квадратного метра виросла в преміум сегменті – на 70% у гривні (при цьому ціна в валюті прогнозовано зменшилася на 10%), оскільки там використовується велика частка імпортних матеріалів.Бізнес-клас піднявся в ціні на 47,9% в гривні (до 21,9 тис. Грн за квадратний метр) і втратив 24,9% в валюті; комфорт досяг 15,2 тис. грн (зріс в 42,3% в гривні і на 31,1% у валюті). Економ-клас подорожчав всього на 23,6% у гривні – до 12,4 тис. Грн. (Впав на 34,7% в доларі).

Ринок продовжує розвиватися. “Жоден з об’єктів, на якому почалися продажі, не зупинено. Це дуже хороший результат, що показує зрілість ринку і професіоналізм забудовників”, – підкреслила Вікторія Погасій.

Всього з початку року в столиці почалися продажі в 33 нових об’єктах. Причому більше половини пропозиції сконцентровано в Дарницькому, Голосіївському та Дніпровському районах. І все ж це майже на 40% нижче рівня минулого року -11 тис. Кв. м. цього року проти 19 тис. кв. м. в 2013-му.Нова пропозиція цього року відображає загальну тенденцію економії. Дві третини об’єктів – бюджетне житло ціною до 800 тис. Грн. До того ж пропозиція змістилося в сторону однокімнатних квартир – їх зараз 56%.Приміром, на поверсі стоїтся 8-9 однокімнатних квартир і 1-2 двокімнатних, тоді як минулого року частка одно- і двокімнатних квартири в комплексах частіше була рівною

Бізнес і преміум-клас теж йдуть шляхом економії, пропонуючи більш ефективні планування.”Один з комплексів преміум-класу відкрив продажу в першій секції, яка складається тільки з однокімнатних квартир! У 2007-му, до кризи, уявити, що хтось захоче купити однушку преміум-класу, було просто неможливо”, – зазначила Погасій.

Експерти зазначають, що кожен стрибок валюти викликав цього року потік угод. “Зростання угод був в квітні-травні, в серпні, і тепер”, – повідомила Вікторія Погасій.

Статистика переглядів порталу новобудов ЛУН.ua теж підтверджує підвищення інтересу до нерухомості на тлі здешевлення гривні. “В понеділок кількість переглядів розділу” Новобудови “збільшилася на 20% порівняно з минулим тижнем”, – повідомив співзасновник ЛУН.ua Денис Циганок.

При цьому частка угод “не для життя” виросла з початку року майже в п’ять разів. Якщо в грудні минулого року такі покупки складали 8%, то в листопаді їх було майже 40%.При цьому, вважати їх інвестиційними складно: покупці сподіваються не заробити на перепродажі або вигідно здати в оренду, а просто намагаються зберегти гроші від знецінення.”Торік більша частина інвестиційних угод проходила за схемою: вкладаємо в будівництво на початковій стадії, після введення в експлуатацію продаємо. Прибуток доходила до 30%.Зараз нерухомість сприймається як альтернатива депозиту, люди просто ховають свої гривні в квадрати. Ніхто не зможе спрогнозувати, виросте вона цінічи втратить через кілька років “, – каже Погасій.

Водночас тенденції “перекладу в квадрати” валютних депозитів поки не спостерігається. “За валютні депозити купують нове житло тільки ті, хто давно це планував.Причому використовують схему, коли частину депозиту переводять у гривню і оплачують перший внесок, а з решти валютного депозиту оплачують розстрочку “, – розповіла директор City Development Solutions Ярослава Чапко.Підстьобнув столичний ринок первинки і вимушений попит з боку переселенців. В цілому, за оцінками аналітиків, частка угод купівлі донеччанами досягає 8-10%, але в окремих комплексах вона значно вища.Люди вибирають комплекси з мінімальним ризиком, на останній стадії будівництва або вже введені в експлуатацію. “Цікавляться бюджетним житлом, перш за все. Наприклад, ближнім передмістям або комплексами на кордоні столиці”, – повідомила Чапко.

Наприклад, в житловому комплексі “Академмістечко”, за словами керівника департаменту нерухомості Максима Ноженко, з початку літа майже кожна друга угода укладена з переселенцями. “Цим покупцям важлива швидкість.Зараз наш комплекс зданий, вони купують і приступають до ремонту. Ми очікуємо, що переселенський попит буде тільки посилюватися, адже багато хто вже сприймають Київ як місто, де житимуть у найближчі кілька років “, – підкреслив Ноженко.

До кінця року забудовники постараються утримати ціни, але вже перший квартал дасть поступове зростання. За розрахунками City Development Solutions, до березня 2015 р ціни на новобудови зростуть ще на 10-15%.При цьому, кількість нових об’єктів небагато знизиться, продовжиться тенденція оптимізації планувань.

Джерело: business.vesti-ukr.com

Возможно, Вам также будет интересно