Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Кримчани ломлять ціни на житло і чекають покупців з Росії

1552.jpg
 

Українські ріелтори зафіксували в жовтні зниження цін на кримську нерухомість. Про це повідомляють Вести.
За даними експертів, вартість житла на півострові впала в порівнянні з весною на 10-15%.

Як стверджують аналітики з нерухомості з Dom.Ria.com, на півострові знизився і попит на покупку житла.Порівняно з квітнем-травнем, бажаючих придбати квартири на тому ж Південному березі Криму стало на 30-35% менше, а в степовій частині республіки попит впав і зовсім на 50%.

“Накрутили ціни І сподіваються на росіян”.

Не зовсім згодні з даними експертів з України кримські ріелтори.

“Про що ви говорите, яке зниження, – дивується директор з розвитку компанії “Парад нерухомості” Дмитро Майоров. – Ціни як пішли на 30-40% вгору навесні, так зниженням і не пахне.Однокімнатна квартира в Сімферополі, яка коштувала $ 30 тисяч, зараз “на ура” йде за $ 40. Та й то, за таку ціну квартиру ще треба пошукати. Дешеві швидко розбирають. Попит в Сімферополі і раніше високий.Зростання цін було стрибкоподібний, навесні житло сильно підскочив, зараз теж зростає, але не так, як півроку тому “.

Його колега, експерт з нерухомості компанії REM Navigator Олег Сікорський каже, що ціни з весни практично не змінювалися, а от у вересні вартість житла зросла на 10%, а в жовтні – навіть на 16%.

Разом з тим, Олег уточнює, що зацікавленість у росіян в кримській нерухомості не дуже велика: “Навесні був ажіотаж, дзвонили, щоб прицінитися, але серйозних намірів не було у багатьох щось купувати.Безумовно, сьогодні попит на житло в Криму вище, ніж торік, але не сказати, що дуже високий “.

Що буде далі, Олег Сікорський прогнозувати не береться. “Боюся навіть і припустити. Ми спостерігаємо, що ринкові фактори не впливають на ціну.Продавці накрутили вартість, грунтуючись на припущеннях, що квартири будуть купувати за такою ціною. Але це не підтвердилося ринковою кон’юнктурою, оскільки добробут кримчан не виросло особливо. А великого попиту у росіян до нашої нерухомості поки немає.Великий інвестор, серйозні люди з грошима, поки побоюються вкладати в Крим по відомим причинам “, – пояснює експерт.

На БПК швидко “іде” лише недороге житло.

А ось на Південному березі Криму навіть місцеві ріелтори фіксують незначне падіння цін на житло.”Так, дійсно, ціни трохи впали, але не глобально, – каже фахівець ялтинського агентства нерухомості” Партнер “Ілона. – Що стосується самої Ялти, вартість однокімнатних квартир стартує від $ 55 тисяч, двокімнатних – від $ 80 тисяч і трикімнатних – від $ 90 тисяч.За межами міста в південнобережних селищах можна знайти варіанти дешевше. Але недороге житло йде швидко, а ось елітне – не особливо “.

В Держкомреєстрі – органі, що займається з серпня цього року переоформленням житла в Криму за законами РФ – підтверджують, що угод з нерухомості не особливо багато.За даними голови відомства Олександра Спиридонова, зараз в органи Держкомреєстра подано п’ять тисяч заявок про реєстрацію права власності на нерухоме майно, але лише 600 з них – це реальні угоди.

Черги ж в Держкомреєстрі його глава пояснив виключно бажанням кримчан переоформити своє житло відповідно до російського законодавства, хоча робити це й не обов’язково, якщо не збираєшся продавати свою нерухомість.Українські документи на нерухомість, видані до 18 березня 2014 року, мають юридичну силу в Криму.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно