Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Криза вдарила по одному з елітних районів столиці

5508.JPG
 

Українська криза не обійшла стороною найпрестижніший район елітної забудови Києва – Печерський.

З початку року будівельні компанії почали поступово знижувати число проектів преміального житла в цьому районі і переходити на будівництво об’єктів бізнес-класу. Таким чином Київ, по суті, “втрачає” найбільш елітний район, який через економічні проблеми може перестати бути таким.

За підсумками першого півріччя 2015 в Печерському районі Києва більше 40% споруджуваних житлових об’єктів припадало на сегмент бізнес-класу, тоді як ще 2-3 роки тому істотну частку займав еліт-клас – 80%, говориться в звіті City Development Solution. У будівельних компаніях підтверджують, що в найбільш престижному районі елітної забудови дійсно скорочується частка проектів преміального житла.

“Зараз попит на дороге житло, на відміну від кризи 2008-2009 років, скоротився в рази. При цьому, через девальвацію гривні збільшилися витрати. Тому забудовники змушені будувати більш затребувані об’єкти нерухомості”, – говорить глава наглядової ради “Інтегра-Холдинг” Петро Сліпець. За його словами, така ситуація характерна для всіх районів столиці.

Печерський район був найпривабливішим для забудовників через свого місця розташування і хорошої транспортної розв’язки, зазначає заступник генерального директора девелоперської компанії ТММ Олексій Говорун. “Щільність забудови в цьому районі була низька.Тому попит на земельні ділянки у Печерському районі був дуже високим, що робило майданчики найдорожчими в столиці”, – вважає він.

Під час будівельного буму в середині 2000-х років елітні квартири на Печерську коштували від $ 3 тис. / кв.м, а в деяких об’єктах ціна квадратного метра доходила до $ 10-15 тис., згадує генеральний директор фінансової будівельної компанії (ФСК) “Пагода” Клавдія Бондарева. За її словами, при зростаючій економіці та підвищенні доходів попитом користувалася вся житлова нерухомість, що підігрівало ціни: “У Печерському районі забудовникам було вигідно зводити дорогі об’єкти, оскільки їх прибутковість була вище”. В результаті, за даними City Development Solution, сьогодні в Печерському районі зосереджено більше 60% всіх преміальних будинків міста Києва, а будинків бізнес-класу – 41%.

У нинішню кризу падіння попиту було зафіксовано у всіх сегментах житла, але найбільше – в преміальному, говорять учасники ринку. “У нашому об’єкті продажу практично нульові.На місяць проходить не більше однієї угоди “, – розповів” апостроф “на правах анонімності один із забудовників елітного житла. Зараз вартість квадратного метра житла еліт-класу в середньому становить $ 2 тис.

Керівник департаменту продажів будівельної компанії “Укрбуд” Оксана Голобородько зазначає, що чим вища вартість квадратного метра, тим важче його продати.”Тому, враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію і дуже слабкий попит покупців, забудовникам вигідніше вкладати гроші в менш витратні, але більш ліквідні проекти”, – пояснює вона.Правда, будувати соціальне житло, яке зараз найбільш затребуване, в Печерському районі невигідно.

“Будівництво об’єктів економ- і комфорт-класу не окупить інвестиції, вкладені в ділянку і в саме будівництво.Тому ми будуємо будинок бізнес-класу “, – відзначає Голобородько. В City Development Solution кажуть, що в Печерському районі вже розпочато будівництва житла комфорт-класу. “Ми очікуємо, що в майбутньому частка таких об’єктів, разом з бізнес-сегментом, зростатиме в цьому районі”, – прогнозує директор компанії Ярослава Чапко.

Джерело: apostrophe.com.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно