Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Криза змінює український ринок торговельної нерухомості

1848.jpg
 

Ринок торговельної нерухомості очікують кардинальні зміни. Все більша кількість орендарів вимагає від девелоперів взяти на себе витрати на ремонт приміщень.
“Криза змінила правила гри. Якщо до цього у великих якісних ТРЦ умови диктували власники об’єктів, то зараз – орендарі.

Велика частина рітейлерів призупинила розвиток або скорочує кількість торгових точок.

А ті, хто відкривають нові магазини, не хочуть ризикувати і інвестувати власні кошти або не можуть залучити кредитне фінансування в такий складний час “, – вважає директор відділу торговельної нерухомості в консалтинговій компанії Colliers International Наталія Кравець.

За даними учасників роздрібного ринку, частину своїх торгових точок закрили російська Incity і взуттєва мережа Centrо. З ринку пішли New Look, Bosсo, Esprit, OVS і RiverIsland.

Крім того, материнський офіс нідерландської мережі Mexx оголосив про своє банкрутство.Така ситуація позначилася на рівні вакантності торговельних центрів. Тільки в Києві в середині грудня кількість порожніх площ становить близько 10%, що є максимальною позначкою за останні десять років.

“Тому зараз при переговорах з девелоперами все більша кількість орендарів однією з умов називають обов’язковий ремонт приміщення за рахунок девелопера”, – говорить Кравець.

Співзасновник Асоціації рітейлерів України Олександр Фіалка розповідає, що девелопери не тільки готові вислухати такі вимоги, але і приймають їх.

“Мова йде про регіональних торгових центрах, у яких істотно знизився потік відвідувачів.Для того, щоб залучити нових орендарів, вони готові взяти на себе витрати з ремонту “, – пояснює Фіалка. За його словами, на столичному ринку аналогічна ситуація спостерігається на тих об’єктах, які відкрилися в цьому році.

Преференції отримують не всі роздрібні оператори, а тільки ті бренди, стосовно “яких девелопер впевнений, що вони забезпечать необхідний потік відвідувачів”.”Це хороші мережеві оператори, які складають основу кожного торгового центру”, – пояснює представник відділу оренди ТРЦ Аrt Mall Наталія Пустовіт.

Наступного року, за даними Сolliers International, заплановані до відкриття 453,3 тис. Кв. м торговельних площ.”На сьогоднішній день активних операторів досить, щоб заповнити приблизно 60-70 тис кв. М. Все, що вище, – вже проблематично.Тому припускаю, що власники торгових центрів будуть змушені переглянути свої фінансові плани та збільшити витрати на орендарів “, – говорить Кравець.

За її словами, на ринках Східної Евпропи витрати девелоперів на орендарів, включаючи інвестиції в ремонт і безкоштовні періоди оренди, можуть досягати 1,5-2 роки орендного доходу.”Якщо врахувати кількість запланованих до виходу площ, то в Україні витрати можуть дорівнювати річної орендної доходу ТРЦ. Тоді термін окупності об’єкта збільшується.У разі збереження такої тенденції інвестиційна привабливість ринку торгової нерухомості може знизитися “, – додає експерт.

За словами джерела на ринку нерухомості, в якісному успішному ТРЦ площею близько 60 тис. Кв.м в сьогоднішніх умовах чистий річний дохід від оренди може досягати $ 18-21 млн.

Джерело: segodnya.ua

Возможно, Вам также будет интересно