Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Куди скаржитися і як не платити, коли в квартирі холодно?

chinovniki-posovetovali-grazhdanam-319-4186414
 

В Україні триває опалювальний сезон, температура повітря у квартирі не повинна бути нижчою 18 °С. Уже наступного місяця у зв’язку з ростом тарифу на газ можуть переглянути і вартість опалення.

Юристи кажуть, що багато українців не знають свої права і, незважаючи на низьку температуру у квартирі, не вимагають переглянути вартість опалення.

Як розповідає адвокат Олена Проценко, температура повітря у квартирі не повинна бути нижчою, ніж 18 °С. Якщо ж температура не відповідає нормі, оплачувати послугу, що надається (опалення) можна частково. Таке питання регулюється постановою Кабміну № 151 “Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг із централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості”.

Юрист пояснює, якщо температура в квартирі нижче встановленої норми, за кожен градус вартість опалення зменшується на 5 %. Так, якщо у квартирі 16 °С, платити можна на 10 % менше від встановленого тарифу.

“У разі невідповідності фактичної температури в житлових приміщеннях нормативній, можна вимагати перерахунок за надання послуг централізованого опалення. Плата за такі послуги зменшується на 5 % від основного тарифу за кожен “знижений градус”, – пояснює юрист.

Якщо в квартирі холодно необхідно:

– Повідомити виконавця послуг (усно по телефону, письмово, зазначеним у договорі способом);

– Виконавець повинен перевірити якість послуг. Якщо є незгода з перевіркою, її проведе повторно об’єднання споживачів, але вже із представниками місцевої влади;

– Після перевірки на руки видадуть акт. Маючи цей документ, можна вимагати перерахувати тариф.

Як розповідає киянка Людмила, у її будинку створено ОСББ “Добробут”. Будинок побудовано в 2003-му році. Із цього моменту в одній із кімнат практично не гріє батарея. У 2012-му жінка поміняла батарею, однак опалення в кімнаті так і не з’явилося.

“У 2012-му році я почала жити в цій квартирі. До цього не жила, і купила собі батарею таку дорогу. На той час я віддала більше шести тисяч! Я її знайшла по інтернету, поїхала на цю фірму і запитала, чи можна мені поставити батарею. У цій фірмі мені сказали, яка батарея мені підійде. Мені сказали, що у цій батареї віддача 90 %. Мені інженер ОСББ сказав, що таку батарею він не дозволяє ставити. Сказав, що вона буде все перемикати. А на фірмі мені сказали, що ці батареї підходять. Дали мені ГОСТ, що вона технічно відповідає. Мені інженер не хотів вимикати стояк”, – розповідає Людмила.

В ОСББ “Добробут” кажуть, що жінка сама винна, оскільки батарея – її приватна власність. А з вимогою її полагодити вона повинна звертатися до компанії-виробника або ж до тих, хто встановив батарею.

Тепер у квартирі Людмили температура повітря всього 17 °С. У такій ситуації юристи радять жінці провести перерахунок і платити за опалення на 5 % менше. До слова, не зважаючи на те, що, за словами інженера “Добробуту”, батарея, яку встановила жінка, не відповідає необхідним нормативам, в ОСББ дозволили її встановити – перекрили на певний час стояк.

Як зазначають юристи, українці рідко користуються своїми правами стосовно питаннь ЖКГ і не поспішають звертатися до суду, якщо в квартирі холодно, або через поганий тиск в системі (на останніх поверхах багатоповерхівок погано надходить вода), або ж, якщо замість гарячої води – тепла.

За правилами надання послуг із опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630) передбачено, що температура гарячої води повинна бути не менше 50 °С і не вище 75 °С. Тиск у водопровідних трубах розраховується для кожного будинку індивідуально.

Якщо якість наданих послуг не відповідає нормі, споживач має право оплачувати послуги частково. Так, якщо температура води знижується до 45-49 °С, оплата послуги зменшується на 10 % за весь строк відхилення. Якщо вода прогрівається від 40 до 44 °С, то оплата за неї зменшується на 30 %. Якщо температура води нижче 40 градусів, за неї можна платити за тарифом холодної.

Джерело: meget.kiev.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно