Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Купівля будинку: як зробити правильний вибір?

5590.jpg
 

З кожним днем ​​все більша кількість людей стають прихильниками приватного житла. Комусь набридло жити в маленькій квартирі, хтось хоче виїхати подалі від міста.

І тепер, зважившись змінити звичний уклад, одні починають вивчати ринок пропозицій самостійно, інші йдуть на ріелторську контору, треті, просто купують землю і стають незалежними забудовниками.І щоб правильно зробити вибір, всім їм обов’язково потрібно знати мінімальні ази ріелторського справи.

Ріелтор потрібен?

У агентства нерухомості слід звертатися в тих випадках, коли необхідно заощадити час або ніколи розбиратися в купі пропозицій.Як правило, володіють інформацією професіонали, можуть оперативно підібрати масу відповідних варіантів.

Але у зв’язку з тим, що ріелторська діяльність в нашій країні законодавчо не врегульована (вона не ліцензується, до того ж немає спеціальних вимог до ріелторським підприємствам, наприклад, щодо гарантованого резервного фонду) не завжди можнарозраховувати на якісну правову експертизу угоди.

Хто відповідатиме?

Рієлтор теоретично повинен нести відповідальність за пошук заданого варіанта будинку, відповідного всім вашим вимогам, а також виступати організатором угоди.Це, власне, і обґрунтовує його винагороду. Однак про відповідальність та гарантії брокерської контори, як правило, говорити не доводиться. Багато рекомендовані агентством нерухомості фахівці навіть не числяться в його штаті.До того ж, агентство не несе юридичної відповідальності за таких працівників.

Залучаємо юриста

Зважаючи усього вищевикладеного, багато хто воліє звернутися за допомогою до юристів.Нехтувати такою можливістю не варто, особливо, якщо мова йде про покупку первинного житла у юридичних осіб.Вивчення пропонованої забудовником схеми угоди, визначення її законності, правова оцінка документації на будівництво і, нарешті, укладення договору вимагає професійних правових знань.

Пред’явіть документи

Отже, ви розібралися в масі пропозицій, визначилися з місцем і прийняли рішення про придбання вподобаного будинку.

Що вимагає особливої ​​уваги процес покупки та оформлення нерухомості повинен починатися з вивчення пакету правовстановлюючих документів, таких як свідоцтво про право власності на будинок, договір дарування, міни, купівлі та ін.З цих документів можна дізнатися, яким чином продавець став власником нерухомості (отримав у подарунок або в спадщину, купив, побудував).

Дивись в обидва

Попросивши у власника пакет технічної документації, слід приділити час візуального обстеження будинку, а також вивченню квитанцій, що підтверджують оплату послуг експлуатаційних організацій.Це додаткова можливість упевнитися в якості нерухомості, що купується, а в разі сумнівів – вимагати зниження ціни.Саме така «перевірка на місцевості» дозволяє переконатися у відсутності так званих незаконних прибудов і перепланувань, демонтажу несучих стін і перегородок, боргів, технічно грамотного та безпечному плануванні простору.

Попросіть у продавця розповісти вам про стан комунікацій, часу їх останнього ремонту.Поцікавтеся, чи є проект внутрішньої розводки електрики, водопроводу, газопроводу (в майбутньому вони можуть виявитися корисними для правильної експлуатації домоволодіння).Як показує практика, витрата часу на цей етап завжди виправдовує себе і часто позбавляє від можливих проблем.

Оформляємо операцію

Рішення про покупку прийнято, нотаріус вивчив документи, призначена зустріч усіх боків. Починаємо оформляти угоду.Придбання нерухомості у власність закріплюється відповідним договором. Він в обов’язковому порядку укладається у письмовій формі і посвідчується нотаріально. Крім того, договір повинен бути відповідним чином зареєстрований у державному реєстрі.

Бути напоготові

На ринку нерухомості існує чимало способів зловживання довірою, як покупців, так і продавців. Найпоширеніші з них здійснюються шляхом оформлення довіреності на право продажу.Тому завжди слід використовувати можливість особистого контакту з власником і брати закріплені на рівні договору заяви та гарантії, що він діє за своєю волею, чи не перебуває під гнітом обставин, що впливають на укладення угоди на невигідних для ньогоумовах (нотаріус обов’язково зробить позначку про встановлення дієздатності осіб, що беруть участь в угоді).

Сюрпризи можуть також очікувати і продавців нерухомості (відчужувачів) в тому випадку, якщо вони погоджуються на отримання розрахунків за договором після його підписання.Якщо в цьому документі зазначено, що передача коштів здійснюється в момент підписання угоди, то довести, що грошей продавець де-факто не отримав, буде вельми проблематично.

Якщо сторони дійшли згоди здійснювати оплату поетапно, всі терміни повинні бути описані в договорі. Рекомендується фіксувати ці етапи у відповідних актах прийому-передачі.Згідно з вимогами цивільного законодавства ці документи мають бути нотаріально оформлені.

Тому, укладаючи угоду, будьте пильні, дуже уважно читайте пункти договору і не підписуйтесь під формулюваннями, що викликають у вас хоч найменший сумнів!

Не занижуйте суму

Не намагайтеся вказувати в договорі суму угоди, меншу реальної, економлячи таким чином на податках. Так як у випадку розірвання договору ви не зможете повернути сплачені за будинок гроші.Також варто врахувати ризик визнання договору недійсним і можливість його розірвання з незалежних від вас обставин. Попросіть нотаріуса скласти акт про твір розрахунків за договором або включити відповідну норму в текст договору.Не довіряйте експертизу документів посередникам.

Додаткові документи

Крім документів на об’єкт нерухомості та паспорта продавця, не зайвим буде подивитися і інші документи, з яких можна з’ясувати, хто ще може мати право на володіння або проживання.Такими є:

• свідоцтво про шлюб;

• технічний паспорт на домоволодіння;

• довідка-характеристика, видана БТІ;

• довідка про склад сім’ї (форма 3, видається ЖЕКом за місцем проживання);

• довідка про зареєстрованих у даному житловомуприміщенні (будинку) осіб (видається організацією, яка обслуговує будинок: житлово-будівельним кооперативом або МЖК, відповідальними особами сільських або селищних рад).

Перелік документів, необхідних для нотаріального посвідчення договору:

• свідоцтво про право власності на будинок;

• свідоцтво про право власності на землю;

• чотири кадастрових плану ділянки;

• довідку про нормативну вартість ділянкиіз земельного комітету;

• довідку з БТІ про нормативну вартість будови;

• довідку з податкової інспекції про відсутність заборгованості з податків;

• згода подружжя на продаж та придбання нерухомості (плюс свідоцтво про шлюб, свідоцтво пророзлучення);

• паспорти та ідентифікаційні коди учасників угоди.

* Крім того, потрібно підписати протокол погодження меж наділу у сусідів, щоб надалі уникнути межових спорів.

* Якщо на ділянці є об’єкти спільного користування, складають акт спільного користування та передачі прав нового власника, а також сервітути на частину ділянки (проїзд, прохід через ділянку, колодязь, свердловина).

Джерело: superdom.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно