Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Купівля нерухомості за кордоном: що потрібно знати

2896.jpg
 

Що потрібно знати про покупку житла за кордоном.

Нестабільна економічна і військова ситуація в країні підштовхує українців шукати шляхи збереження своїх заощаджень. Тому багато стали все частіше дивитися в бік житла за кордоном.Так як інвестиції в нерухоме майно є одними з найбільш ефективних способів збереження грошей, кількість запитів на пошук нерухомості за кордоном збільшилася в рази. Про те, що потрібно знати про покупку житла за кордоном, дізнавався UBR.ua.

У кризовий час, відчуваючи невпевненість у завтрашньому дні, люди намагаються зберегти свої накопичення від подальшої прогресуючої девальвації гривні.Як розповів віце-президент Асоціації професійних управляючих недвіжімостьюАнатолій Топал, число запитів на пошук нерухомості за кордоном в 2014 році порівняно з попереднім роком збільшилася в три-чотири рази.

Дану тенденцію підтвердила і директор консалтингової компанії City Development Solutions Ярослава Чапко. За її словами, за останній рік продажі закордонного житла зросли на 30%.

Найбільшою популярністю користуються апартаменти в Туреччині, Болгарії, Іспанії, Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Німеччині та країни Балтії.

“Придбати невелику квартиру (до 40 квадратних метрів) в Болгарії (Бургас) зараз можна за 25-45 тис.євро, в Греції (Халкідікі) – за 36-70 тис. євро. Природно, добротна вілла на березі моря в цих країнах коштує близько 150-350 тис. Євро “, – розповів керівник відділу продажів ЖК” Park Stone “Дмитро Шостя.

Переїзд на ПМЖ.

За даними консалтингової компанії City Development Solutions, кількість українців, які розглядають варіант переїзду на ПМП в іншу країну останнім часом збільшилася.Про це свідчать зміни попиту: якщо раніше інвестор цікавився узбережжям, житлом на першій лінії, то зараз переваги віддаються об’єктам нерухомості в центрі міста. На таких інвесторів припадає близько 20% загального попиту.

“Однією з основних причин чому українці цікавляться нерухомістю за кордоном – це можливість отримання власником (а в деяких випадках і членами його сім’ї) мультивізи, то є візи, яка дає право багаторазового в’їзду в держави, що входять в Шенгенськуугоду. Але, в більшості випадків, саме по собі придбання житла не надає права на отримання виду на проживання “, – зазначила генеральний директор юридичного об’єднання” Феміда “Надія Вороницька-Гайдак.

У Єгипті, Туреччині і ОАЕ власник нерухомості відразу отримує резидентну візу (ВНЖ). А от у Домініканській Республіці ви можете отримати посвідку на проживання навіть без покупки нерухомості.Юрист додала, що в багатьох країнах, найближчі родичі власника нерухомості (чоловік, дружина, діти, батьки) отримують такі пільги, але порядок скрізь різний. У багатьох європейських країнах (Іспанії, Фінляндії, Німеччини, Великобританії та ін.) Чоловік і діти власника отримують багаторазові візи різного терміну дії. Для в’їзду в Болгарію для них оформляється багаторазова річна віза. На Кіпрі родичі отримують мультивізу строком до трьох років.

“Як правило, отримання виду на проживання в Європі пов’язано в досить високим порогом інвестицій в нерухомість.Купуючи нерухомість за кордоном, необхідно чітко визначити цілі інвестування – для себе, для отримання доходу, комбінований варіант (і власне проживання, і дохід) і виходячи з цього і формується вибір країни “, – підкреслила Ярослава Чапко.

Варто також врахувати той факт, що в деяких країнах ближнього зарубіжжя більш вигідні умови для ведення бізнесу, кращі пропозиції на ринку праці і так далі, що грає важливу роль у вирішенні інвестувати в житло за кордоном з метою подальшого переїзду.

Збереження грошей.

В основному зарубіжну нерухомість розглядають як засіб вигідного вкладення і збереження грошових коштів (близько 40% попиту). Наприклад, апартаменти на узбережжі Туреччини за вартістю можна порівняти з двокімнатної квартирою в Києві.Враховуючи нестабільну економічну ситуацію в Україні, покупка закордонної нерухомості може стати своєрідною альтернативою депозиту – це спосіб зберегти гроші і в кінцевому етапі збільшити статки за рахунок зростання цін на нерухомість.

На думку Дмитра Шості, інвестувати в нерухомість за кордоном є сенс, якщо заощадження інвестора в доларах або євро оскільки сьогодні існують певні складнощі з придбанням іноземної валюти і курс обміну навряд чи порадує.

Апартаменти на березі моря.

Близько 25% інвесторів готові купити нерухомість за кордоном виключно з метою організації комфортного відпочинку. Для цього сегмента критерії запиту традиційні – апартаменти на березі моря плюс добре розвинена інфраструктура.

“Придбання нерухомості на морському узбережжі для власного відпочинку – одна з найбільш поширених причин покупки серед українців. Такі країни, як Болгарія, Туреччина, Кіпр сьогодні одні з найпопулярніших напрямів для літнього відпочинку серед українців.Невеликий час в дорозі (переліт літаком – 2-2,5 години) і Ви можете насолоджуватися теплим морем і сонцем “, – розповіла Ярослава Чапко.

Приємним бонусом є і довгий курортний сезон в цих країнах.Наприклад, в окремих регіонах Туреччини, на Кіпрі курортний сезон триває 9 місяців році.

Додатковий дохід.

Найменший відсоток попиту припадає на інвесторів, які розглядають зарубіжну нерухомість як засіб додаткового доходу (здача в оренду) – близько 15%.

“Придбання нерухомості для здачі в оренду – самостійно або через забудовника.Великі зарубіжні забудовники пропонують покупцям здачу куплених апартаментів в гарантовану оренду, тобто вони виплачують покупцеві фіксовану суму на рік – від 5 до 8% вартості купленої нерухомості “, – говорить експерт.

Відпочинок в апартаментах на море стає сьогодні реальною і вигідною альтернативної відпочинку в готельних комплексах.Цінова політика готелів на море не зазнала істотних змін, а девальвація національної валюти зробила цей вид відпочинку недоступним для багатьох громадян. Тому популярність оренди апартаментів буде тільки рости.

Наприклад, вартість оренди апартаментів з 2 спальнями (на 4-5 осіб) на 2 тижні обійдеться від 700 -1000 євро залежно від комплексу та країни. При більш тривалому періоді проживання можна отримати ще додаткові знижки.При цьому, за цю вартість поїхати в готель 4 зірки, і навіть 3 зірки вже навряд чи вдасться.

Що потрібно знати?

“У кожній країні – свої правила придбання нерухомості нерезидентами.На мій погляд, покупцеві варто спочатку вибрати напрямок – придивитися до місцевості, інфраструктурі, дізнатися можливості авіасполучення. Адже, наприклад, так склалося, що з України швидше і вигідніше дістатися на літаку до Греції, ніж до Болгарії.Також гарне авіасполучення з Іспанією та Італією. А от з Туреччиною все, дуже сумно – лише Стамбул або (досить дорогий варіант з пересадкою) – Анталія “, – зазначив Дмитро Шостя.

Після того, як напрямок обрано, йде пошук об’єкта покупки – зазвичай з допомогою агента з нерухомості, або ж (якщо мова про первинний ринок) через пряме звернення в будівельну компанію.Найбільша пропозиція первинного ринку, на думку експерта, сьогодні – в Туреччині та на Кіпрі. Саме там можна придбати споруджувані апартаменти, завчасно обговоривши їх планування та індивідуальну знижку.

Коли об’єкт знайдений, варто звернутися до професійного консультанта з нерухомості в тій країні, де буде здійснена покупка. Особливо якщо мова йде про вторинному ринку.

“Завжди краще заплатити професіоналу за допомогу в оформленні угоди, ніж витрачати час на вивчення законодавства чужої країни, так, до того ж, так можна уникнути мовної проблеми. Деякі консультанти працюють в Україні, так що знайти їх не складе труднощів.Витрати на оплату послуг консультанта складають в середньому 2-3% вартості обраної нерухомості, але може бути і більше чи менше – все залежить від країни і умов конкретної консультує компанії “, – радить він.

Правила покупки.

“Якщо Ви хочете придбати нерухомість в шенгенській зоні, то варто врахувати що тут нерезидентам дозволена купівля житлової та комерційної нерухомості на фізичну або юридичну особу, з урахуванням місцевих обмежень по землі в певних регіонах”, – зазначилаНадія Вороницька-Гайдак.

Також вона додала, що при покупці нерухомості в Євросоюзі потрібно враховувати, що по-перше, в деяких країнах відсутній інститут нотаріуса, і угоди з нерухомості полягають у адвоката; по-друге, в деяких країнах, для того щоб іноземець міг укластиоперацію з купівлі нерухомості необхідний дозвіл від місцевої влади. До того ж у більшості випадків вам знадобиться стати на облік у податковій інспекції та отримати ідентифікаційний номер.

Також Дмитро Шостя додав, що загальних правил в країнах Європи не так і багато, а податкова база і зовсім відрізняється в кожній конкретно взятої країни. Те ж стосується і схеми оформлення угоди купівлі-продажу.

Наприклад, у Німеччині угода з купівлі нерухомості обов’язково проходить за участю нотаріуса, який складає договір купівлі-продажу, перевіряє правовстановлюючі документи на нерухомість.Для розрахунків між сторонами нотаріус відкриває трастовий рахунок, доступ до якого є тільки у нього самого. На цей рахунок покупець перераховує гроші за нерухомість.І лише після оформлення угоди і переходу права власності до покупця нотаріус перераховує кошти продавцю. А після підписання договору купівлі-продажу йде реєстрація права власності в Поземельної книги, яку веде поземельний суд.Виписка з книги – основний підтверджує перехід права власності документ.

Як правило, процедура укладення угоди, переказу грошей та реєстрації права власності на нерухомість за кордоном займає від 3 до 6 тижнів.

Сама по собі схема покупки нерухомості в багатьох країнах нічим особливо не відрізняється від покупки нерухомості в Україні.Процес купівлі розділений на декілька етапів:

укладання попереднього договору;

укладення основного договору;

реєстрація договору купівлі-продажу нерухомості.

“Законодавство в кожній країні відрізняється, також відрізняються податки на володіння нерухомістю, вартість утримання.Тому, необхідно відразу поцікавитися юридичним блоком питань (права власності на апартаменти і земельну ділянку під будинком) і з’ясувати для себе, чи зможете ви безболісно оплачувати утримання Ваших зарубіжних апартаментів, яке в середньому дляапартаментів може обходитися близько 1000 євро на рік “, – уточнила Ярослава Чапко.

Процедура оплати.

“При виборі нерухомості варто врахувати той факт, що в більшості країн за таку покупку вам доведеться заплатити за безготівковим розрахунком, а для цього доведеться відкрити розрахунковий рахунок в одному банківських установ тієї країни, де ви маєте намір придбати нерухомість.І в цій ситуації в дію вступає в силу вітчизняне законодавство, яке стверджує що якщо, ви хочете відкрити рахунок за кордоном і перевести туди певну суму, то вам необхідно отримати індивідуальну ліцензію на розміщення валютних цінностей замежами України “, – рассказалаНадежда Вороницька-Гайдак.

У той же час Дмитро Шостя зазначив, що “завжди можна ризикнути і спробувати вивезти за кордон гроші готівкою. Обмеження щодо вивезення, згідно з нормами законодавства України – 10 тис. Євро на одну людину.Нехитрий підрахунок покаже, що сім’я з чотирьох чоловік може цілком законно вивезти з України 40 тис. Євро “.

Покупка нерухомості закордоном буде пов’язана з певними витратами, це як вартість самої нерухомості, так і додаткові витрати (витрати на оформлення та реєстрацію договору купівлі-продажу, послуги агентства нерухомості і т.д.).У деяких країнах є податок який сплачується при купівлі нерухомості, який варіюється від країни.

Податки.

“Що стосується оподаткування громадян України, які придбали нерухомість за кордоном, то тут треба розуміти що з низкою країн Україна уклала договори про уникнення подвійного оподаткування.У такому випадки в податкові органи України необхідно буде надати документи про сплату податку в іншій країні, це зніме масу питань “, – розповіла Надія Вороницька-Гайдак.

При покупці нерухомості за кордоном, додала юрист, треба враховувати ще один момент, що якщо ви купуєте нерухомість перебуваючи у шлюбі, то в разі розлучення і виникнення спорів про спільно нажите майно, ви отримаєте проблему поділу майна, оскільки в тійкраїні не діють норми українського права.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно