Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Купівля землі повинна бути дозволена тільки українським фізособам – Мінагропрод

16446.jpg
 

Міністерство аграрної політики і продовольства виступає за надання можливості купівлі землі тільки українським фізособам.
“Зараз ми маємо два чітких тези: можливість купувати пайову землю повинна бути тільки для українських громадян і тільки для фізичних осіб.Обсяг володіння повинен бути обмежений, а ціна – не нижче нормативно-правової оцінки “, – цитується в повідомленні міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.

За словами міністра, істотна частина проблем, які в даний час є в земельній реформі, полягає в тому, що оборот земель не врегульовано. “Фермер володіє і користується землею, але, на жаль, не може нею розпоряджатися.Якщо фермер сьогодні власник, він повинен бути власником і в дійсності. Тому що це актив, над яким він зараз працює і хоче залишити у спадок своїм нащадкам “, – підкреслив глава аграрного міністерства.

Т.Кутовий зазначив, що рішення, що стосуються земельної реформи, будуть прийматися в стінах Верховної Ради. Уряд ще не подавав до парламенту законопроект про обіг земель. Зараз йде активне обговорення з урахуванням думок аграрного співтовариства.Міністр запросив представників фермерських асоціацій активно брати участь в діалозі, до конструктивної співпраці з Мінагропродом для напрацювання змін, необхідних для розвитку фермерського руху.”Думаю, що при міністерстві ми організуємо відкритий офіс для роботи з представниками фермерів. Плануємо найближчим часом зустріч з фермерським активом. Ми повинні бути відкритими і працювати спільно”, – зазначив міністр.

Як повідомлялося, меморандумом про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом за програмою розширеного фінансування передбачено прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Кабінет міністрів спочатку очікував його прийняття до кінця грудня 2016 року. Замість цього Верховна Рада в кінці жовтня 2016 роки продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року.

Цим рішенням парламент доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

Міністр фінансів Олександр Данилюк очікує підготовку законодавчої бази для здійснення земельної реформи до кінця травня 2017 року.

У той же час 55 народних депутатів направили звернення до Конституційного суду щодо скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Вони розраховують, що рішення суду може бути прийнято восени.

Джерело: interfax.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно