Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Купівля землі. Юридичні тонкощі

3404.jpg
 

Ви хочете купити ділянку землі для побудови дачі на вторинному ринку. Здавалося б, нічого складного – зібрати документи і оформити угоду. Не поспішайте, ви повинні знати, які саме документи знадобляться.

Збираємо інформацію.

Перш ніж починати клопоти про покупку землі під дачне будівництво, необхідно зібрати про нього максимум інформації. Переконайтеся, що продавець уповноважений укладати угоди по даній земельній ділянці.Для цього у нього повинен бути, наприклад, Державний акт про право власності. Якщо продавцем виступає довірче особа – представник продавця, він повинен підтвердити свої повноваження нотаріально. Далі дуже важливо перевірити цільове призначення землі.Якщо воно не відповідає вашим прагненням, ви не зможете побудувати на ній дачу без зміни цільового призначення, а це призведе до додаткових витрат. Будь нотаріус скаже, які саме папери.

необхідні, щоб угода відбулася, але, купуючи земельну ділянку, необхідно підстрахуватися з усіх боків. У кожному конкретному випадку можуть знадобитися додаткові дані.І це залежить від багатьох факторів, наприклад від того, в якому стані знаходиться предмет угоди або який склад сім’ї у продавця або у покупця, і ще десяток самих різних «а якщо».Крім цього потрібно з’ясувати, чи не знаходиться ділянка у спільній власності, не накладений на нього арешт, чи не є він предметом суперечок і т. Д. Якусь інформацію покупець може з’ясувати сам, але більшість процедур потребують допомоги правознавця.

Нотаріат.

Для посвідчення угод із землею нотаріус зажадає документи, що підтверджують право власності, а також його державну реєстрацію.Крім цього, він зобов’язаний перевірити відсутність або наявність обмежень за даними Державного земельного кадастру, відсутність заборони на відчуження – продаж, передачу у спадок, оформлення в заставу даної ділянки, і переконатися, що предмет угоди не знаходиться підарештом за даними Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна. Також нотаріус повинен упевнитися, чи не знаходиться ділянка в податковій заставі або заставної за даними Реєстру застав нерухомого майна.На жаль, у нотаріусів у виробництві безліч справ і вони можуть не звернути уваги на наявність всіх необхідних документів і на розбіжність даних в них. Будьте уважні і пам’ятайте про те, що в справі купівлі землі важлива будь-яка дрібниця.

Що повинна надати кожна зі сторін.

Крім Державного акту на право власності продавець зобов’язаний надати цілий ряд документів.Наприклад, для угоди важлива Довідка про нормативну експертної вартості землі іСправка з БТІ про відсутність на ділянці будівель і споруд.Крім того, на більш пізньому етапі знадобиться кадастровий план ділянки, на якій повинно бути відображено його фактичний стан на момент продажу, абсолютно точно вказана його площа, а також що на ньому знаходиться або зростає.

Саме завдяки кадастровому плану можна переконатися, що треті особи не претендуватимуть на використання вашої землі. Таке може статися, наприклад, якщо через вашу ділянку проходить наскрізною шлях від основної дороги до ділянок, розташованим усередині селища.У такому випадку місце для відпочинку може перетворитися на прохідний двір, а, згідно із законами, змінити це неможливо – права третіх осіб обов’язково враховуються.Всі учасники угоди повинні надати паспорти, особисті ідентифікаційні коди, у разі необхідності, свідоцтва про шлюб або розлучення.Якщо продавець чи покупець перебувають у шлюбі, вони зобов’язані надати нотаріально завірене Заява подружжя про згоду на вчинення правочину – не важливо, покупки або продажу нерухомого майна.Одночасно з цим необхідно переконатися, що всі надані продавцем документи оформлені правильно. Тільки після ретельної перевірки зазначених документів та даних можна оформляти Договір.

Державний акт про право власності.

Сам факт укладення Договору купівлі-продажу земельної ділянки не тягне за собою переходу права власності на землю від продавця до покупця.Це означає, що Договір необхідно не тільки письмово оформити і нотаріально завірити, його потрібно зареєструвати в Державному комітеті із земельних ресурсів. Для цього знадобиться ще один документ – Кадастровий план земельної ділянки.Тільки після реєстрації Договору ви можете звернутися до Земельного комітет для того, щоб отримати Державний акт про право власності на дану ділянку. Згідно ст. 126 ЗКУ, саме Акт підтвердить ваші права власника. І згідно ст.125 ЗКУ, право власності буде закріплено за вами остаточно, після того як Акт буде зареєстрований у Державному реєстрі. Використовувати земельну ділянку до отримання та оформлення та реєстрації Договору та Акту заборонено.

Дещо про сумісної власності.

При здійсненні угоди зверніть увагу на право спільної власності. Для того щоб землю можна було продати або купити, всі учасники угоди, наприклад подружжя чи інші співвласники, повинні висловити свою згоду.

Коментар спеціаліста:

Леся Задесенець, юрист.

«Один мій знайомий, який називає себе будівельником, завжди любив повторювати, що земля – ​​це те, що людство ще не навчилося робити. З цієї причини земельні ділянки приречені на часту зміну власників.Можна довго розмірковувати на тему, що потрібно і що не потрібно робити при укладанні Договору про купівлю-продаж, важливо одне – спроба заощадити на послугах юриста може влетіти в копієчку, тому що тільки земельною правознавцям під силу максимально убезпечити таку угоду дляусіх боків ».

Важливо!

Іноді виникають ситуації, коли на один і той же ділянку існує два акти про право власності. Подібні дані під силу перевірити тільки грамотному і допитливому правознавцеві.Адже поки ця колізія не буде вирішений, така земля не повинна бути предметом купівлі та продажу.

Обов’язково укладіть договір з юристом або ріелтором. Якщо документи виявляться не надто «чистими», вам буде з кого спитати.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки.

Згідно ст. 132 ЗКУ, Договір обов’язково повинен містити наступну інформацію:

1. Про предмет угоди. Де знаходиться ділянка, що він собою являє, яка її площу, склад угідь, т. Е.що на ньому знаходиться і в якому правовому режимі він перебуває.

2. Про документі, що підтверджує право власності на земельну ділянку. Має бути посилання на документ, що підтверджує право продавця розпоряджатися цією землею.Це може бути Державний акт права власності.

3. Відомості про відсутність або наявність обмежень на використання земельної ділянки за цільовим призначенням.На будь земельна ділянка може бути накладено низку обмежень, і документ повинен містити згадки про них. Наприклад, не орендована чи ця земля, чи не є вона предметом застави. Ще важливо знати, чи не накладені на неї сервітути.Це означає, що даною ділянкою можуть користуватися на певних умовах треті особи, і це має бути відображено в Договорі.

4. Відомості про відсутність заборон на відчуження земельної ділянки.У документі має бути зазначено, що цю землю можна продавати, передавати в спадщину і т. Д., Тобто передавати її від одного власника іншому.

5. Відомості про ціну ділянки та обов’язках всіх сторін угоди. Згідно ст.627 ЦКУ, договір купівлі-продажу земельної ділянки має бути укладений у письмовій формі, завірений нотаріально і зареєстрований у Державному реєстрі.На думку багатьох правознавців, державна реєстрація – єдине офіційне визнання переходу права власності на нерухоме майно та на всі діючі обмеження, пов’язані з ним.

Джерело: superdom.ua

Возможно, Вам также будет интересно