Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Квартира в новобудові: як з’ясувати законність будівництва будинку

18800.jpg
 

Як же визначити законність будівництва тієї чи іншої багатоповерхівки?
Зазвичай з необхідністю перевірити законність пойстройкі багатоквартирного будинку стикаються потенційні інвестори і місцеві жителі, у яких раптом замість скверу чи автостоянки по сусідству з будинком з’явилася будмайданчик.

Найсумніше, що навіть у мають цілком позитивну репутацію забудовників можуть бути незаконні будівництва (або законні, але все одно проблемні).Але якщо покупка квартири в новобудові від аксакалів будівельного ринку дає хоч якусь надію на те, що рано чи пізно ви таки отримаєте ключі від свого житла, то вкладати гроші в житло від недобросовісних забудовників як мінімум нерозумно, навіть якщо місце, будинокі планування квартири вам дуже сподобалися.

Наприклад, в середині 2017 року українські журналісти нарахували 62 незаконні будівництва Києва, а на початок 2018 го за даними містобудівного кадастру їх стало вже 67. Хоча в реальності ця кількість може бути ще більше.

Як перевірити надійність забудовника

Щоб перевірити новобудову, перше, що варто зробити – з’ясувати, хто забудовник (на огорожі будмайданчика повинен бути відповідний плакат з усіма основними даними) і перевірити цю будівельнукомпанію на наявність проблемних будівництв. Як правило, в Інтернеті легко знайти подібні відомості. Навіть невелика їх кількість доложно вас насторожити і подвоїти ретельність перевірки репутації забудовника.

Забудовники, яким нема чого боятися в цьому плані, намагаються стежити за своєю репутацією (насправді їх не так і багато). Тому навіть якщо у них є проблемні будівництва, вони проблеми з ними поступово вирішують. З’ясуйте, чи так це в вашому випадку.

Уважно вивчіть вже здані в експлуатацію об’єкти забудовника і простежте за формами на сайтах нерухомості, як покупці квартир в таких будинках описують шляхи вирішення проблем, що виникали тим чи іншим забудовником і їх результати.

Зверніть увагу на такі моменти (якщо можете задати питання реальним мешканцям – задайте):

– Чи існували затримки в здачі будинку і через що? Як поводився при цьому забудовник?

– Присвоєно Чи дому поштову адресу?Чи можна прописатися (зерегістріроваться) в ньому?

– Чи виникали проблеми з оформленням будь-яких документів, отриманням ключів і так далі?

– За якою схемою – постійної або тимчасової – будинок підключений до інженерних мереж (електрика, опалення, вода, каналізація)?

– Хто займається комунальними питаннями? Обслуговують чи будинок комунальні компанії за договорами?

– Чи всі, що обіцяв забудовник на момент будівництва будинку, він виконав в реальності?

Які документи повинен мати забудовник

Коли ви потрапляєте в відділ продажів цікавить вас ЖК, є ряд документів, які вам повинні без проблем показати, як потенційному покупцеві. Які ж документи необхідно перевірити при покупці квартири?

– Дозвільні документи на ділянку землі, де ведеться будівництво будинку;

– Вихідні дані для проектування будівництва (включають містобудівні умови і обмеження будівництва; технічні умови і завдання на його проектування);

-Ліцензію на створення об’єктів архітектури генпідрядника (якщо об’єкту встановлено клас наслідків СС3, що соответствет попередньою V категорії складності або житлових будинків понад 100 м заввишки), кваліфікаційні сертифікати, дозволи на виконання небезпечнихробіт і так далі;

– Дозвіл на виконання будівельних робіт (якщо об’єкту встановлено клас наслідків СС2 або СС3) від ДАБІ;

– затверджений ДАБІ декларацію про початок виконання будівельних робіт; Затвердження проектної документації та проведення її експертизи(Якщо об’єкт має клас наслідків СС2 або СС3);

– Договори про технологічне приєднання (підключенні) будинку до інженерних мереж (якщо об’єкт вже готовий і скоро буде зданий в експлуатацію).

Є нюанс – швидше за все якщо ви не юрист, то не дуже-то у всіх цих документах розбираєтеся. Значить, варто взяти з собою до забудовника юриста, який вам допоможе з цим питанням.

Як це не дивно звучить, але якщо в майбутньому будинку забудовник передбачає віддати перші поверхи під так звані об’єкти комерційної нерухомості (простіше кажучи, під магазини і офіси), то це хороший знак.Купівлею таких площ ведуть компанії, які набагато більш підковані в юридичному плані і навряд чи будуть займатися угодами з сумнівними перспективами.

Дрібниці від забудовника

Також оціните роботу забудовника з клієнтами.У забудовника повинен бути юридична та фактична адреса, в офісі за яким завжди можна знайти його представників.Хорошим тоном вважатися наявність у забудовника свого окремого сайту (а не тільки сайту житлового комплексу), на якому повинні бути всі контакти і можливість у клієнтів задати свої питання.Сайт повинен бути в свою чергу, регулярно оновлюється, добре якщо на ньому постійно відстежується хід будівництва об’єктів етього забудовника, публікуються фотографії або онлайн-відео.

Звичайно, подібні дрібниці зовсім не є гарантією сумлінності забудовника – красиву картинку в Інтернеті (в прямому і переносному сенсах) можуть створити і проблемні забудовники.Але якщо оцінювати всі фактори разом, цілком можна отримати реальну картину і об’єктивно оцінити законність тієї чи іншої новобудови. Будьте уважні і хороших вам забудовників на шляху!

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно