Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

«Розумний будинок» вийшов за межі квартири

9549.jpg
 

Незважаючи на викликане кризою істотне просідання попиту на послуги з інсталяції систем «розумного будинку», навесні учасники ринку очікують пожвавлення. Одночасно з будівельними роботами інсталятори почали встановлення необхідних розумних систем.

Імпортний ринок

За останні пару років ринок просів сильно, розповідає директор компанії «Розумний Дім Шустова» Максим Шустов. Якщо в 2012 році клієнти зверталися для проведення прорахунків вартості 2-3 рази на місяць, то зараз – раз в 2-3 місяці.І то, в основному на етапі складання кошторису всі і закінчується.

Пояснюється така ситуація просто. Практично весь ринок складається з імпортного обладнання і ПЗ, тому міцно прив’язаний до валюти.«На ринку вже кілька років існує світовому тенденція до зниження цін, адже виробників стає більше, обороти їх збільшуються, але через падіння гривні нам це зниження цін непомітно», – розповідає бренд-менеджер компанії «Интелсити» Єгор Дьомін.

Основні постачальники систем – Китай, Європа і США. Європейський товар, каже Максим Шустов, на 25-30% дорожче китайського, американський – вдвічі. Втім, кажуть експерти, ціна товару і регіон виробництва впливають насамперед на дизайн і функціонал.Улюблена порівняння – з автомобілями: всі автомобілі справляються з головною функцією – їздою, а рівень комфорту, надійності і довговічності покупець визначає, виходячи з товщини свого гаманця.

Нечисленні українські стартапи поки тільки обережно промацують ринок. Наприклад, влітку 2015 року фонд SMRK вклав $ 1 млн в українську компанію Ajax Systems, що займається розробкою і виробництвом охоронних систем і датчиків для «розумного будинку».Українці обіцяють більш ніж прийнятні ціни – на порядок нижче, ніж за імпортний товар. Але в Америці і в Європі, кажуть експерти, цими технологіями займаються вже десятки років, тому зарубіжні виробники готові надавати комплексні та гнучкі рішення.

Дорого і виправдано?

Інсталятори систем «розумного будинку» неохоче говорять про вартість своєї продукції і послуг, пояснюючи, що все дуже індивідуально, залежить від проекту і побажань замовника. Але орієнтовні цінові параметри визначити можна.Наприклад, трикімнатна квартира площею близько 80 кв. м обійдеться приблизно в € 12 тис., розповідає керівник проектів компанії MimiSystems Олександр Можаєв.У цю суму входить повний комплект таких функцій як управління світлом, вентиляцією, опаленням, базової безпекою, телевізором.

Подібний рівень цін називає і Єгор Дьомін.За його словами, тільки якісне управління освітленням в 2-3-кімнатній квартирі обійдеться в € 2-3 тис. Панелі управління, які розміщуються в кожній кімнаті, обходяться приблизно по € 250.Збільшити бюджет може, наприклад, бажання замовника управляти своїм житлом віддалено, з-за меж будинку. В такому випадку буде необхідний блок віддаленого управління з ліцензією, що обійдеться в € 1300. «Орієнтовно 1-кімнатна квартира обійдеться в € 10 тис., При використанні обладнання топ-сегмента – удвічі дорожче. Хоча приклади є дійсно різні. У моїй практиці був випадок, коли тільки обладнання (без урахування проектних робіт, електророзводки і навіть без мультимедійної системи) на будинок площею 1200 кв.м було закуплено на € 160 тис. », – розповідає експерт.

Саме бюджетне компромісне рішення, засноване на імпортних складових, розповідає Максим Шустов, може обійтися і в $ 3-4 тис., Якщо мова буде йти тільки про управління освітленням і кліматом.

Заявлена ​​вартість комплектів «розумного будинку» від українців з Ajax Systems становить $ 100-1000, до складу яких можуть входити як кілька розумних розеток і вимикачів, так і датчики руху, затоплення і диму.

Приватний будинок обходиться дорожче, ніж квартира.Причиною цього є не тільки більш велика площа, як це буває часто, але і більше число систем, якими потрібно управляти, наприклад, індивідуальне опалення.За словами Олександра Можаєва, вартість установки «розумного будинку» в квартирі і особняку порівнянних розмірів може відрізнятися в 2-3 рази.

Чи виправдані такі витрати? Учасники ринку стверджують, що так. По-перше, говорять вони, це зручно, по-друге – економно.«Не залишається непотрібне освітлення, немає зайвих витрат на електриці, працює система климатконтроля по кожній кімнаті. У приватному будинку економія відчутнішими, ніж в квартирі – в сезон на опаленні можна зекономити до 60% », – стверджує Єгор Дьомін.

Замислюватися про установку системи «розумний будинок», кажуть експерти, краще на етапі проектування.За-перше, це здешевлює роботи з прокладання необхідних комунікацій, по-друге, дозволяє найбільш раціонально спланувати всю систему і, по-третє, дозволяє зробити її більш функціональної.

Як пояснює Єгор Дьомін, виробники пропонують більш широкий асортимент провідних технологій, ніж бездротових. «Звичайно, якщо ремонт вже зроблений і не хочеться руйнувати стіни і займатися іншими брудними роботами можна встановити бездротові системи.Але їх пропонують не всі виробники, а їх функціонал обмежений. До того ж, планування на самому ранньому етапі будівництва і ремонту дозволяє скоротити витрати на систему на 20% », – розповідає експерт.

Врахувавши цю обставину, компанія MEP Engineering взялася за проект будівництва першого «розумного будинку» в цілому житловому комплексі.Зараз, розповідає директор з розвитку бізнесу компанії Олексій Федоренко, цей будинок, що знаходиться в Тюмені, знаходиться на початковому етапі будівництва.Експерт визнає, що це досить сміливий експеримент, в ході якого вартість будівництва виходить трохи вище, ніж зазвичай, але каже, що замовник об’єкта все прорахував і прийшов до висновку, що попит на такі квартири буде.Ідея в тому, щоб спочатку спроектувати об’єкт так, щоб в кожній квартирі були закладені комунікації під «розумний будинок», а специфікацію і функціонал покупці зможуть вибирати самостійно.

Правда, констатує Олексій Федоренко, поки малоймовірно поява подібного житлового комплексу в Україні. «Витрати на будівництво не дуже відрізняються, але ось платоспроможність покупця абсолютно різна.Поки що для України такий об’єкт – занадто дорого », – говорить експерт.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно