Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Легалізація самобудів триватиме до 2015 року

4378.jpg
 

Будівельна амністія, роздільна легалізацію самовільно побудованих індивідуальних житлових, садових, дачних будинків, продовжена до кінця 2015 року.

З кінця травня в Україні відновила дію будівельна амністія, яка була вперше оголошена ще в 2013 році і діяла до 31 грудня 2014 року.Як і тоді, під дію амністії підпадають індивідуальні житлові будинки, побудовані без відповідного дозволу в період з 5 серпня 1992 до 12 березня 2011 року (до моменту вступу в дію закону “Про регулювання містобудівної діяльності”, який спрощуєпочаток будівництва та введення об’єктів в експлуатацію).

Головним нововведенням амністії-2015 стало значне скорочення кількості документів і довідок.Так, для державної реєстрації прав власності на самобуд сьогодні достатньо отримати технічний паспорт, складений за результатами інвентаризації співробітниками Державної архітектурно-будівельної інспекції, правовстановлюючі документи ітехпаспорт на будинок.

Однак є й складності. Так, власнику самобуду необхідно буде довести, що будинок був побудований більше чотирьох років тому (таким підтвердженням може бути оплачений рахунок за комунальні послуги).

Легалізувати самобуди 1992-2011 років за спрощеною процедурою буде можливо до кінця 2015 року. При цьому будівельна амністія не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.

“Будівельна амністія на присадибні та дачні будинки вперше була оголошена в 2013 році. Завдяки спрощеному механізму введення в експлуатацію були легалізовані десятки тисяч самобудів.Оскільки запит в суспільстві на цю процедуру зберігається, амністію продовжили і цього року “, – пояснює виконавчий директор Конфедерації будівельників України Віталій Грусевич.

Крім того, будівельна амністія “додає” додаткові відсотки до статистики ринку нерухомості. Так, наприклад, в 2014 році згідно з даними Державного комітету статистики було введено в експлуатацію 202,7 тис. Кв.м житла, побудованого без відповідних дозволів на проведення будівельних робіт. “При цьому, згідно з офіційними даними, в загальному обсязі побудованої за рік житлової нерухомості в середньому 60% припадає на одноквартирні та / або приватні будинки.Тому чим більше будуть легалізовувати такі об’єкти, тим краще буде статистика ринку “, – розповідає Ганна Іскіердо, директор проектної компанії АИММ-ГРУП.

Крім того, в даний час в Міністерстві регіонального будівництва розглядає можливість поширення будівельної амністії на об’єкти III рівня, до яких належать житлові комплекси.Очевидно, що при Міністерстві має бути створена робоча комісія, яка розгляне кожен випадок окремо, виходячи з наявності тієї чи іншої дозвільної документації, відповідності житлового комплексу містобудівним нормам, обсягу залучених коштів фізичнихосіб.

Під “будівельну амністію” підпадають:

– Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди;

– Громадські будівлі I і II категорій складності;

– Будівлі та споруди сільськогосподарського призначення I іII категорій складності.

Для легалізації самобуду необхідно пред’явити:

– Правовстановлюючий документ на землю;

– Технічний паспорт на будинок;

– Звіт технічного обстеження будинку (тільки для будинків площею понад 300 кв.м або господарських будівель площею понад 100 кв. м).

Джерело: delo.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно