Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Майбутнє Чорнобиля: із сірої зони – в територію розвитку

79a30145-bdff-4fa3-8964-9bb50b9f855f
 

У столиці в кінотеатрі «Україна» відбулася прем’єра документального фільму «Чорнобиль. 30на майбутнього», представлена корпорацією «Укрбуд». Прем’єрний показ у столичному кінотеатрі «Україна» відбувся в тому числі і перед самими вимогливими глядачами – безпосередніми ліквідаторами аварії та керівництвом ЧАЕС. Перші відгуки про картину, приуроченої до тридцятирічної річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції – позитивні, а значить фільм «зачепив».

Глядачі відзначають, що автори документального фільму НЕ спекулюють на трагедії і не загострюють увагу на минулому ЧАЕС і зони відчуження, а розкривають перспективи розвитку цих безкрайніх територій.

Експерти в різних областях діляться прогнозами і баченням того, як зона відчуження ще зможе послужити Україні. І як може з «чорної діри», що нескінченно тягне гроші з бюджету, стати агропромисловим, паливним центром, або навіть першим в Україні оплотом екологічно чистої енергетики.

Максим Микитась, президент «Укрбуду», одночасно виступив автором ідеї, генпродюсером картини. Він вважає, що майбутнє Чорнобиля – за розвитком альтернативної енергетики і експериментальними технологіями.

“За останній десяток років корпорація «Укрбуд» виконала на ЧАЕС 12 проектів, і зараз йде найскладніший із них – зведення захищає контур нового укриття, який зробить саркофаг герметичним. Такі роботи ніхто в світі не робив і, сподіваюся, нікому більше робити не доведеться, – розповідає Максим Микитась. – Тривала робота в зоні відчуження дозволила отримати унікальну інформацію про те, як змінилася ця територія за 30 років і які вона має перспективи. Тут повинен з’явитися оазис альтернативної енергетики, технологічного експерименту, інноваційного розвитку. Ми повинні прибрати статус «сірості» із цієї землі і наповнити її життям”.

Документальна стрічка вперше за тридцять років, що минули з моменту аварії, дозволяє заглянути в саме серце Чорнобильської АЕС. У ній зібрано ексклюзивні відеоматеріали, зняті творцями фільму всередині четвертого енергоблоку, інформація із перших вуст від людей, які сьогодні перетворюють станцію в повністю безпечний об’єкт.

“Кінопроект дає вичерпне уявлення про ту колосальну роботу, яку проводять іноземні фахівці з консорціуму «Novarka» і українські будівельники корпорації «Укрбуд». Я не сумніваюся, що ми зможемо далі продовжувати працювати, демонтувати нестабільні конструкції, йти всередину об’єкта «Укриття», – говорить директор ЧАЕС Ігор Грамоткін. – Ми отримали унікальний досвід, а найголовніше – ми отримали людей, у яких сила духу і сила волі сильніша за радіацію, сильніша за страх.

Співавтор картини Олександр Пабат вважає, що фільм присвячений людям, які здійснюють подвиги.

«Чорнобиль. 30на майбутнього» – це унікальна можливість перестати оглядатися назад і побачити перспективу. Цей проект чітко дає зрозуміти, що нема чого роками копатися в минулому, коли можна своїми руками створювати майбутнє, – підкреслює Пабат. – Я впевнений, що територія Чорнобиля стане локомотивом для зміни свідомості українців, для зміни погляду на життя наших дітей.

Джерело: ub.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно