Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Менше площі – більше комфорту: актуальні планування квартир

planirovka_novostroika
 

Під час останнього засідання A-Realty B2BClub Round Table Meeting, учасники заходу довго сперечалися про те, які ж квартири потрібні сучасному покупцеві. Актуальними плануваннями і інноваційними рішеннями ділився Дмитро Васильєв, головний архітектор проектної групи «АРХИМАТИКА».

«Життя тече, все змінюється, і цим умовам доводиться відповідати, – каже Дмитро.

Тренди архітектурних рішень формуються переважно на основі досвіду реалізованих проектів. Відділи продажів володіють інформацією з минулого, адже можуть аналізувати лише те, що продавалося і продається зараз. Однак від часу проектування і до здачі новобудови проходить досить тривалі період. Саме тому архітектори змушені прогнозувати і передбачати майбутні потреби ринку.

Тенденція зниження метражу почалася ще в 2012 році, коли в моду увійшли однокімнатні квартири по 45 м2. З 2014 року квадратні метри стандартних однокімнатних квартир стали зменшуватися із ще більшою швидкістю. Забудовники вирішили реагувати на економічну кризу кількісно, ​​знижуючи метраж до 35 м2 та 30 м2, а то і менше. І таких квартир на ринку 80%.

Однак подібне рішення має багато недоліків. У будь-якій квартирі має бути дві стандартні зони: суспільно-гостьова зона, де сім’я проводить більшість часу (готування, прийом їжі, перегляд телевізора, спілкування з друзями), і інтимна зона (відпочинок, сон). За дивною радянською традицією в однокімнатній квартирі інтимна зона змішується з побутовою. Кухня призначена тільки для готування, адже для прийому гостей вона занадто мала. Тому, власники змушені пускати сторонніх людей у свій особистий простір: туди, де знаходиться спальне місце. А про найменший куточок для усамітнення можна тільки мріяти.

За словами Дмитра Васильєва, підвищити комфортність однокімнатних квартир можливо шляхом відмови від традиційних планувань. Використовуючи той же метраж, архітектори об’єднують громадську і гостьову функції у великій кухні-студії, відокремлюючи інтимну зону маленькою спальнею. У такій квартирі більше спальних місць, гості можуть залишитися, не приносячи дискомфорту власникам.

Хоча цей тренд для українського ринку є інноваційним, у світі він існує вже досить давно. За словами Дмитра, це хороша можливість в рамках діючих будівельних регламентів надавати більш якісне і економічно, і з точки зору комфортності житло. «Планування рухається в напрямку – менше площі, більше комфорту», – каже він. Подібні проекти реалізуються з 2009 року, і зараз набирають популярність. Особливо активно такі квартири купують молоді люди, для яких кількість спалень набагато важливіше, ніж наявність окремої кухні.

Варто відзначити, що за нормами будівництва мінімальна площа квартири становить 30 м2. На ринку є проекти квартир з метражем навіть менше зазначеного. Однак експерти кажуть про неготовність покупця до такого продукту. Все-таки подібна нерухомість не сприймається, як повноцінне житло.

Таким чином, незалежно від стану економіки і політики, запити клієнтів потрібно постійно вивчати і сегментувати. «Настав час, коли немає ні універсального рішення, ні універсального покупця», – запевняє Дмитро. Єдиним непохитним правилом для будь-якого архітектора залишається прагнення робити життя клієнтів комфортніше.

Джерело: news.realt.ua

, , , , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно