Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Менше поверхів: в Україні з вересня запрацюють нові будівельні норми

 

ові будівельні норми щодо обмеження висотності, забудови в зелених зонах, обмеження щільності і поверховості забудови вступлять в силу з 1 вересня.
Нові державні будівельні норми, які регулюють планування і забудову територій, шкіл, вулиць і доріг, зокрема, вводять нові лінії обмеження висотності, забудови в зелених зонах, обмеження забудови безпеки евакуації, обмеження щільностіі поверховості офіційно вступлять в силу з 1 вересня 2018 року.

Про це УНІАН повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

«Оновлені ДБН щодо планування і забудови територій, шкіл, вулиць і доріг вже опубліковані і з 1 вересня цього року згідно з усіма процедурами офіційно вступлять в силу.Це важливі і необхідні зміни для підвищення безпеки і комфорту людей, над якими останнім часом Мінрегіон працював спільно з великою командою фахівців: розробниками, експертами, фахівцями галузі та громадськістю », – написав Парцхаладзе.

Він зазначив, що в опублікованих ДБН вводиться нові лінії обмеження висотності ( «блакитні лінії»), забудови в зелених зонах ( «зелені лінії»), обмеження забудови безпеки евакуації ( «жовті лінії»), обмеження щільності та поверховості.

У ДБН щодо вулиць і доріг серед іншого обмежуються парковки на тротуарах і дорогах, встановлюються норми з безпеки облаштування доріг ( «острівці безпеки», захисні огородження на зупинках громадського транспорту).ДБН щодо шкільних будівель передбачає обов’язкове облаштування інклюзивного простору, впровадження енергоефективних заходів, збільшення площі навчальних класів.

Парцхаладзе підкреслив, що планується оновити ще ряд ДБН.

«Сьогодні в Україні діє 109 ДБН, 25% з яких є застарілими, тому ми активно їх оновлюємо. У минулому році ми затвердили 13 ДБН, на цей рік заплановано перевірити 22 ДБН, в 2019 – ще 30.Перегляд і оновлення нормування – це безперервний і необхідний процес для того, щоб для людей створювалися безпечні та комфортні умови, а будівництво проектувалося за сучасними стандартами з використанням новітніх технологій », – зазначив заступникміністра.

Джерело: unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно