Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українці можуть залишитися без документів на будинок

download (2)
 

Законодавці продовжують напрацьовувати базу, необхідну для повноцінного запуску в Україні інституту ОСББ.

Нагадаємо: прийнятий в минулому році закон № 417-VIII передбачає, що до 1 липня цього року буде повністю змінена система управління вітчизняним житловим господарством. На зміну ЖЕКам повинні прийти керуючі компанії. Їх потрібно вибрати самим мешканцям багатоповерхівок. Необхідно встигнути до середини літа організувати ОСББ або хоча б провести загальні збори мешканців і більшістю (власники 75 % площі будинку) вибрати, хто і як буде управляти їх майном. Для тих, хто не зможе або не захоче цього зробити, керуючу компанію вибирає на конкурсі муніципалітет.

Але управляти майном без технічної документації неможливо. Щоб вирішити цю проблему, нещодавно в Верховну Раду внесено законопроект № 4363. Його автор народний депутат Василь Гуляєв вважає, що реалізація документа наведе порядок з передачею техдокументації ОСББ. У самому законопроекті дійсно прописується спосіб передачі паперів, але чомусь подовжуються терміни цього процесу.

У новому законопроекті вказується, що техдокументацію треба буде передати протягом трьох місяців із дня держреєстрації, а якщо документація по тій або іншій причині відсутня, її повинні відновити протягом півроку за свій рахунок колишній балансоутримувач або особа, що здійснювали управління будинком.

Будинки без паспортів

Однак, ні експертам, ні практикам новий законопроект не сподобався.

“Питання створення ОСББ на тлі кризи в сфері ЖКГ є невідкладним. Але ініціатива нардепа Гуляєва, по суті, навпаки, гальмує цей процес “, – сказав директор керуючої компанії з обслуговування вторинного житлового фонду “Політех” Дмитро Кобзар.

За його оцінкою, у столиці відсутня 90 % документів, які, згідно із законопроектом, необхідно передавати. “З огляду на те, що місцева влада не зацікавлена ​​в “децентралізації” в сфері ЖКГ, то і за півроку документи навряд чи відновлять. Хоча б тому, що такі роботи вимагають чималих грошей, а вони не закладені в бюджет”, – пояснив Кобзар.

Як повідомили в Мінрегіоні, зараз в Україні працює близько 14,5 тисячі ОСББ, що становить 19 % від загальної кількості багатоповерхівок (близько 75 тис. будинків). За три квартали минулого року створено 556 нових об’єднань. На кінець 2013 р. було інвентаризовано 23 % житлофонду, і з тих пір ситуація мало змінилася, розповів глава Житлового союзу України Олександр Скубченко.

“Видавати технічні паспорти просто не можуть, адже ця програма вимагає від держави в особі муніципалітетів грошей, яких ті не мають”, – говорить Скубченко.

Підготовка пакету техдокументації коштує від 4 грн./кв.м. загальної площі, тобто для однопід’їзного 16 поверхового будинку площею близько 6 тис. кв. м ці роботи обійдуться від 24 тис. грн.

“Створювати ОСББ є сенс тільки в будинках вище пяти поверхів, таких у нас у країні приблизно 75 тис. Загальною площею 400 млн. кв. м. Тобто, щоб привести техдокументації на них в порядок, в цілому потрібно не менше 1,6 млрд. грн.”, – підрахував Скубченко.

Реформу спустять на гальмах

Нерозуміння у експертів викликає і пропоноване збільшення терміну передачі техдокументації до трьох місяців. “Це пригальмує реформу ЖКГ. Втім, все одно основне питання – це фінансування процесу передачі”, – вважає Скубченко.

“Якщо документація є, то досить і тижня. Вона складається з поверхового плану, технічних паспортів на ліфти. Останній, наприклад, це листочок формату зошита А4 на 48 аркушів, приблизно так само виглядає поверховий план на будинок, про схеми комунікацій житлових будинків, годі й говорити взагалі – вони відсутні. Що влада збирається передавати протягом трьох місяців – незрозуміло”, – доповнив його Дмитро Кобзар.

Він також вважає, що мова йде про спробу затягнути реформи: спочатку три місяці комунальні служби будуть шукати поверховий план будинку, потім півроку її відновлювати.

“На жаль, ми очікуємо, що втрат технічної документації буде маса. І весь цей час за законом не можна обслуговувати ліфти тощо. Тобто штучно буде паралізована робота ОСББ або керуючого”, – наводить приклади Кобзар.

Він вважає, що необхідно не просто скоротити терміни передачі технічної документації керуючому або ОСББ до місяця, але навіть ввести адміністративну або кримінальну відповідальність за втрату технічної документації.

Джерело: ubr.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно