Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Метри доходу. Лідери ринку житла столиці

 

Пропозиція нових квартир на столичному ринку продовжує збільшуватися. Як і у кого вибрати найбільш ліквідні квартири.
Забудовники не зменшують обертів. Незважаючи на істотне перевищення пропозиції над попитом, в експлуатацію вводяться все нові і нові квадратні метри. За інформацією консалтингової компанії City Development Solutions, в кінці 2017 року столиці пропонували на продаж понад 57 тис.нових квартир. У минулому році їх продаж почалася в 59 нових комплексах і 45 вже наявних чергах.

За кількістю об’єктів, що зводяться Україна вже обійшла ЄС. За даними Нацбанку, якщо у нас на тисячу осіб припадає 2,9 квартири, то в ЄС – 2,8.У той же час українці менше забезпечені квадратними метрами, ніж жителі Євросоюзу. З урахуванням первинного і вторинного ринку, на тисячу чоловік в Україні припадає 400 квартир, тоді як в Євросоюзі – 486.

Втім, в Києві ситуація зовсім інша.У столиці здають понад 43% житла, прийнятого в експлуатацію в нашій країні. І навряд чи ця тенденція зміниться найближчим часом.

«Безумовно, кількість нових проектів зростає з кожним роком.Хоча багато експертів прогнозують падіння ринку нерухомості з року в рік, проте ми бачимо, що цього не відбувається, – каже Анна Лаєвський, комерційний директор будівельної компанії «Інтергал-Буд».- При цьому ми розуміємо, що на ринку виживуть лише найсильніші, ті, хто будуть пропонувати найбільш вигідні умови для покупки житла, кращу якість будівництва, більш цікаві ергономічні планування, розвинену інфраструктуру, не тільки всередині комплексу, а йзалучаючись в поліпшення загальноміський. Зараз прийшов час здорової конкуренції, вимоги покупців ростуть ».

За оцінками незалежного експерта з нерухомості Михайла Артюхова, сьогодні відбувається «затоварення» ринку.На його думку, київським забудовникам складно продати таку кількість нерухомості.

«У сегменті новобудов пропозицію складає близько 20 тис. Квартир, вторинного ринку -40 тис. Щорічно на первинний ринок надходить 30-40 тис. Квартир і ще будується 100-150 тис.», – констатує Артюхов.

Крім того, на продажу негативно впливає низька кількість угод з кредитування і приватного фінансування.

«Зараз менше 3% покупців використовують іпотеку для придбання житла. Це вкрай мало.Очікування прибутковості у кредиторів і інвесторів настільки високі, що втрачається економічний сенс у залученні фінансування забудовниками і девелоперами ринку, – говорить Михайло Артюхов.- Більшість покупців готові займати за ставками 2-3% річних, які їм не можуть запропонувати ні банки, ні забудовники ».

У свою чергу, Ігор Кушнір, голова правління компанії «Київміськбуд», впевнений, що ринок готовий поглинати нові квартири і потреба в них є, але головним фактором все ще залишається рівень доходів українців.

«На мою думку, людина повинна заробляти на місяць мінімум середню ціну квадратного метра. Тільки тоді житло стане дійсно доступним », – вважає Кушнір.

менше метрів

Щоб стимулювати попит на житло, забудовники продовжують нарощувати частку малогабаритних квартир.На жаль, низька купівельна спроможність українців диктує свої правила, що стало причиною зростаючої популярності малогабаритних смарт-квартир площею 19-25 кв. м.

За оцінками експертів ринку нерухомості, якщо зараз площа однокімнатних квартир становить 36-48 кв.м, то до 2021 року вона знизиться до 18-25 кв. м.

Ця ж тенденція стосується і двійок. Зараз середня площа двокімнатних квартир – 50-58 кв. м. Уже через три роки вона знизиться до 30-38 кв. м. Місце нинішніх двійок займуть троячки. Їх площа скоротиться до 48-58 кв. м.

В цілому ж за останні 12 місяців середня площа квартир зменшилася з 64,7 до 60,8 кв. м.

Як і раніше, найбільшим попитом в 2018 році користуються однокімнатні квартири. На їх частку припадає 54% угод.

Поряд з цим на ринку столичної нерухомості намітився новий тренд. З січня по червень кількість запитів на покупку двокімнатних квартир зросла на 14%. Тоді як на однокімнатні попит практично не змінився.

Ріелтори пояснюють зміну в перевагах покупців тим, що одиничка не дозволяє забезпечити необхідні функціональні зони для кожного члена сім’ї. А різниця в ціні між однокімнатними і двокімнатними квартирами сьогодні всього $ 5-7 тис.

З цієї причини частка двійок в структурі продажів поступово зростає і на даний момент складає 35-40%.

Ці цифри підтверджують і забудовники. З початку 2018 року частка продажів двокімнатних квартир в корпорації «Укрбуд» в Києві становить 32,4% від загального числа угод.Для порівняння: на однокімнатні квартири доводиться 56,3%, вони як і раніше користуються найбільшою популярністю у інвесторів.

Курс на підвищення

Згідно з даними Держстату, в першому півріччі 2018 року квартири в новобудовах подорожчали на 5,4%.Ціни на однокімнатні зросли на 7%, двокімнатні – на 4,9%, а трикімнатні – на 3,2%.

У той же час влітку на ринку нерухомості традиційно відбулося зниження вартості житла. До того ж забудовники почали пропонувати сезонні знижки на квартири в новобудовах.Хоча житло комфорткласса, всупереч загальній тенденції, кілька подорожчало.

Аліна Яшнева, заступник голови правління наглядової ради ТОВ «Керрот» Будівельні матеріали », пояснює зростання цін подорожчанням будматеріалів.Крім того, в зв’язку з масовим виїздом фахівців за кордон, на ринку праці зростає зарплата і, відповідно, вартість будівельних робіт. За статистикою, собівартість будівництва вже підвищилася на 20-25% і продовжує збільшуватися.

Ігор Кушнір пропонує провести просту паралель. «Якщо будматеріали ще подорожчають – виросте і ціна на квадратний метр. Якщо ще якусь кількість будівельників поїде – знову матимемо прив’язку до вартості квадратного метра.Якщо піде вгору долар – квадратний метр також піде за ним. Так що, думаю, осінньо-зимовий період буде зовсім не нудним », – говорить він.

За даними Михайла Артюхова, в Києві нові квартири економ-класу коштують 13-19 тис. Грн / кв. м, житло комфорткласса – 17-25 тис.грн, бізнес-класу – 20-35 тис. кв. м.

Найбільш доступними для придбання житла ріелтори називають Деснянський, Дарницький і Святошинський райони Києва. В середньому квартира в новобудові на Троєщині або Лісовому масиві коштує від 982 тис.грн (без урахування оформлення, оцінки та податків).

Одночасно з цим триває розшарування цін між квартирами в старому і новому житловому фонді.Вартість квадратного метра в будинку сучасної споруди може бути дорожче на 20-30%, ніж в аналогічному житло, зведеному більше 20 років тому в тому ж мікрорайоні.

нові вимоги

Тон на ринку задає споживач: він вибирає не тільки житлові квадратні метри, а й рівень комфорту. Все більшу роль відіграють якість ліфтів, свій паркінг, велика зелена зона.Зростає популярність на житлові комплекси, де двори облаштовані за концепцією «без машин». І, звичайно ж, важлива розвинена інфраструктура: зона розваг, ТЦ і фітнес-клуби, хороша транспортна розв’язка.

«Зараз забудовники дбають і про комфортний проживанні мешканців, включаючи в проект розробку інфраструктури на території комплексу, щоб повністю задовольнити всі вимоги мешканців будинків до якісного життя в комплексі, – каже Анна Лаєвський.- Перші поверхи будинків вже давно «належать» комерційної нерухомості. Забудовники прагнуть до того, щоб, не виходячи за межі території комплексу, кожен зміг знайти все необхідне для якісного життя: магазини, кафе, ресторани, спортклуби і супермаркети.Це створює повноцінну інфраструктуру для наших мешканців ».

Вже зараз йде тенденція включати в комплекси міні-садочки, дитячі клуби з послугами няні. Тобто зони, де можна залишити дитину з погодинною оплатою або пройти навчання і всілякі майстер-класи.За словами Анни Лаєвський, турбота про дітей – важливий момент в проектуванні нових житлових комплексів. «Ми одні з небагатьох, хто першими почали будувати дитячі садки практично у всіх житлових комплексах. Ми розуміємо наскільки це важливо.Адже переважно, наші покупці – це люди, які тільки створили сім’ї або сім’ї з маленькими дітьми », – зазначає експерт.

Особливо просунуті забудовники пропонують навіть зарядки для електромобілів, сонячні батареї та ін.А з огляду на популярність невеликих квартир, особливу увагу приділяють плануванню: намагаються зробити її максимально продуманою і корисною.

І забудовники, і ріелтори говорять про те, що покупець сьогодні значно помолодшав.Крім того, він став більш виборчим і обережним. З урахуванням гучних скандалів з недобудовами, люди стали частіше цікавитися документами, стежити за ходом робіт на майданчиках.

Кращі будівельні компанії столиці

Джерело: lcmedia.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно