Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ми стали ще на крок ближче до Європи – Кудрявцев

8070.jpg
 

“На сьогодні в ДАБІ звернулося 30 місцевих рад по створенню власних інспекцій держархбудконтролю в рамках децентралізації. Серед них такі великі міста як Львів, Херсон, Харків, Луцьк, Тернопіль та Маріуполь.Міські ради Красного Лиману та Дружківки стали першими в країні органами місцевої влади, які 30 вересня взяли на себе функції державного архітектурно-будівельного контролю. Символічно, що першою це зробила місцева влада саме Донецької області.Це означає, що східні регіони розуміють необхідність брати на себе відповідальність за якість життя громадян”, – заявив керівник ДАБІ.

ДАБІ стала однією з п’яти державних установ, які переводять свої електронні послуги в електронний формат.Сьогодні громадяни і підприємці вже можуть скористатися чотирма електронними адмінпослугами – реєстрацією повідомлень про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт та декларацій про початок виконання підготовчих або будівельних робіт.

“Ці послуги входять у 20 обов’язкових базових електронних послуг Євросоюзу, тобто ми стали ще на крок ближче до Європи.Найближчим часом додамо ще дві важливі послуги – реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації та подання відомостей для отримання ліцензії на господарську діяльність по створенню об’єктів архітектури “, – пообіцяв Кудрявцев.

У 2015 році ДАБІ також успішно реалізувала норми так званої будівельної амністії з легалізації нескладних будівництв I та II категорій складності.

“За станом на 30 листопада інспекція зареєструвала близько 10000 декларацій про готовність об’єктів до експлуатації в рамках стройамністіі. Найбільше самобудів легалізовано в Київській, Чернівецькій, Тернопільській областях”, – розповів Кудрявцев.

Кожна третя стройка цьогоріч здійснювалася з порушеннями містобудівних норм. За 10 місяців ДАБІ провела 17,3 тисячі перевірок і виявила порушення на 5,5 тисячі об’єктах.Найбільше порушень зафіксовано в Одеській, Київській, Вінницькій, Львівській та Рівненській областях.

У січні-листопада 2015 року інспекція видала майже 180000 дозвільних документів.”З них, 524 дозволи на будівництво IV-V категорії складності, тобто великі житлові комплекси і техногенно-небезпечні об’єкти. Так само в цьому році введено в експлуатацію більше 400 таких складних будов.Решта дозвільні документи реєструвалися по так званому декларативним принципом. Найбільше дозвільних документів зареєстровано у Київській, Львівській, Івано-Франківській і Рівненській областях “, – підкреслив Кудрявцев.

Джерело: newbud.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно