Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Мін’юст пропонує передати повноваження з реєстрації бізнесу та нерухомості з Києва в регіони

4077.jpg
 

Міністерство юстиції України розробило і пропонує в рамках децентралізації прийняти два закони, згідно з якими повноваження з реєстрації бізнесу та нерухомості будуть передані зі столиці в регіони, повідомив глава відомства Павло Петренко.

“Це вперше в історії, коли міністерство не перетягує на себе повноваження, створюючи таким чином корупційні механізми, а відмовляється від них, передаючи місцевим органам влади”, – сказав міністр на засіданні уряду.

Зокрема, суть новацій полягає в тому, що право на проведення послуг з реєстрації нерухомості та майна передається до місцевих органів влади. “Разом з цими послугами передається і весь бюджет, всі кошти, які отримувало держава від таких сервісів.Мова йде про близько 0,5 млрд грн, які місцеві бюджети отримають на розвиток своєї інфраструктури і надання якісних послуг “, – додав П.Петренко.

Також передбачається демонополізація надання послуг.Так, до надання адмінпослуг залучаються 7,5 тис. нотаріусів, а також акредитовані банки.

Новацією є також запровадження принципу екстериторіальності коли реєстрацію компаній, зміна статуту або інші дії можна буде здійснювати в будь-якій точці України.

Крім того, пропонується впровадити електронні сервіси по всіх послугах при реєстрації бізнесу або нерухомості через портал, без контакту з реєстратором.

Міністр висловив сподівання, що нова система запрацює вже з 1 вересня цього року.

Джерело: interfax.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно