Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Мін’юст роз’яснив нюанси видачі свідоцтва про право власності на нерухомість

6051.jpg
 

Свідоцтва про право власності на нерухоме майно, видані посадовими особами органів місцевого самоврядування, адміністраторами центрів надання послуг або нотаріусами за правилами, встановленими Порядку державної реєстрації прав нанерухоме майно та їх обтяжень, є належними документами, що підтверджують право власності на нерухоме майно, і повинні прийматися для вчинення нотаріальних дій. Про це розповів Мін’юст у листі № 19.2 / 77.

Нагадаємо, повноваження держреєстратора з прийому і видачі документів можуть виконувати посадові особи органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів надання адмінпослуг та нотаріуси на підставі Закону про внесення змін до деякихзаконодавчих актів щодо спрощення умов ведення бізнесу та постанови Кабміну № 137 «Деякі питання спрощення порядку надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

На підставі свідоцтв про право власності на нерухоме майно проводітсягосударственная реєстрація прав на нерухоме майно відповідно до п.2 ч. 1 ст. 19 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Свідоцтвом про право власності на об’єкти нерухомого майна нотаріуси могутподтвердіть право власності на житловий будинок, квартиру, дачу, садовий будинок, гараж, інші будівлі і споруди, що відчужуються (пп. 1.2 п. 1 гл. 2 р.II Порядку вчинення нотаріальних дій).

Відзначимо, у випадках, встановлених законом, держреєстратор після прийняття рішення про державну реєстрацію права власності, відкриття відповідного розділу Держреєстру прав та / або внесення записів до зазначеного Реєстру формує свідоцтво про правовласності на нерухоме майно.

Свідоцтво оформляється в 2 примірниках, 1 з яких долучається до реєстраційної справи, а інший видається заявнику.

У випадку, коли заявник виявив бажання отримати свідоцтво виключно в електронній формі вказав про це в заяві, свідоцтво оформляється в 1 екземплярі.

Свідоцтво в паперовій формі оформлюється на бланку, зразок і опис якого встановлює Мін’юст.

У випадку, коли свідоцтво виготовляється держреєстратором, він підписує обидва примірники такого свідоцтва і засвідчує їх печаткою.

У випадку, коли свідоцтво, сформоване держреєстратором, виготовляється посадовою особою органу місцевого самоврядування, адміністратором центру надання адмінпослуг або нотаріусом, то на такому свідоцтві проставляється напис «Згідно з данимиДержавного реєстру речових прав на нерухоме майно ». Напис скріплюється підписом особи, яке виготовило свідчення, із зазначенням його посади, прізвища та ініціалів та завіряється печаткою.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно