Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Мінагропрод пропонує скасувати право постійного користування землею

18494.jpg
 

Міністерство аграрної політики і продовольства України пропонує виключити можливість надання земельних ділянок на правах постійного користування.
Згідно з відповідним проектом закону, підготовленого Мінагропродом, фізичним і юридичним особам, які мали право постійного користування земельними ділянками, буде дозволено переоформити їх в оренду терміном на 50 років, або викупити з відстрочкою платежу на 30 років.

Документ передбачає, що несільськогосподарські державні і комунальні підприємства автоматично отримають право господарського відання на ділянки, які були в постійному користуванні.При цьому сільгосппідприємства державної і комунальної форм власності будуть зобов’язані переоформити землю, яка була в постійному користуванні, в оренду на 50 років.

Законопроект також передбачає, що відчуження, заставу земельних ділянок, які знаходяться в господарському віданні або ж в оперативному управлінні, можливі при узгодженні з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Несільськогосподарські ділянки, які знаходяться в оперативному управлінні або в господарському віданні, також можуть бути передані в оренду виключно через земельні торги на строк не більше 3 років, сільгосппризначення – не більше 7 років.

При цьому передача в оренду ділянки можлива не раніше, ніж через три роки з дня надання на нього права оперативного управління або господарського відання.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що в даний час законодавча неврегульованість питання розпорядження землями на правах постійного користування породжує корупцію, а також конфлікт інтересів між землекористувачами та органамивлади.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно