Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Мінфін задовольнив вимоги по монетизації субсидій

18892.jpg
 

У Міністерстві фінансів відбулася зустріч представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельних кооперативів.
Про це йдеться в спільній заяві Міністерства фінансів і ОСББ / ЖБК опублікованому на сайті Мінфіну.

Під час зустрічі, обговорювалися подальші кроки по монетизації субсидій в Україні.

Головною темою зустрічі було запровадження механізму впровадження і визначення термінів реалізації проекту по монетизації субсидій.

В результаті дискусії всі присутні висловили підтримку ідеї монетизації пільг і субсидій і створили робочу групу, до складу якої увійшли Громадянська мережа “ОПОРА”, Рада голів ОСББ, Громадська спілка “Об’єднання ЖБК, ОСББ” Вікторія “та ГО”Асоціація розвитку ОСББ і ЖБК” Сучасний дім “.

В результаті першого засідання робочої групи за участю міністра фінансів, було знайдено компромісне рішення, яке вирішує велику частину спірних питань, які озвучили представники ОСББ / ЖБК.

Зокрема, сторони домовилися, що буде вирішена проблемна ситуація з закриттям казначейських рахунків, відкритих ОСББ в 2018 році для отримання пільг та субсидій.

Крім того, до кінця лютого 2018 року буде повністю знято питання по заборгованості.

Згідно з домовленістю, борги по відшкодуванню пільг та субсидій по всіх вкладах ОСББ по 2017 рік будуть погашені на рахунки ОСББ в банках.

Також, сторони дійшли згоди, що монетизація пільг і субсидій повинна бути введена з січня 2018 року, з фактичною виплатою коштів громадянам з 1 квітня 2018 року, в разі прийняття проекту цієї постанови на засіданні уряду.

Невирішеним залишилося тільки питання про обсяг монетизації. Так, представники ОСББ наполягають на монетизації пільг і субсидій, які нараховуються на всі внески (витрати), що сплачуються громадянами в ОСББ.

Мінфін, зі свого боку, запропонував ввести монетизацію тільки субсидій (без пільг), та й то тих, які використовуються для покриття витрат на утримання будинків і споруд, прибудинкових територій, управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідкихнечистот.

За словами Данилюка, важливо, що сторони мають принципово однакове бачення напрямку реформування системи соціального захисту.

“Важливо, що і у Мінфіну, і в ОСББ / ЖБК в даному випадку загальна мета: реальна монетизація субсидій.Ми разом шукаємо оптимальний варіант системи фінансування житлово-комунальних субсидій для нашої країни. І ми його знайшли “, – зазначив міністр фінансів.

Джерело: epravda.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно