Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Мінфін зрівняв елітне житло з бюджетним

6191.jpg
 

Міністерство фінансів зрівнює власників елітних квартир з господарями житла економ-класу. До такого висновку прийшли опитані експерти.

Ставки піднімуться

Нагадаємо, в п’ятницю Міністерство фінансів оприлюднило проект змін до Податкового Кодексу. Відомство запропонувало обкласти фіксованим податком квартири площею понад 300 квадратних метрів, а житлові будинки площею понад 500 квадратних метрів в розмірі 25 тис. грн на рік. «Це стосується не більше 1% всіх власників нерухомості», – пояснила замміністра фінансів Олена Макеєва.

Відомство також пропонує підвищити максимальну ставку оподаткування для інших об’єктів житла з 2% до 3% від мінімальної заробітної плати. «Відбулася інфляція, зміни в країні, і вирішили, що на 1 п. п. Можна підняти. Але рішення про те, як обкладатиметься нерухомість, за якою ставкою, що не буде обкладатися, передано в компетенцію місцевих рад», – говорить Олена Макеєва. Проте діючі пільги збережуться. Це означає, що власники квартири площею до 60 квадратних метрів і будинків площею до 120 квадратних метрів від податків звільняються.

Згідно з розрахунками відомства, кількість об’єктів нерухомості, що підлягають оподаткуванню, складе близько 349 тис. об’єктів (квартир і будинків), а також 5 млн квадратних метрів нежитлової нерухомості. Зміни в оподаткуванні, розраховують чиновники, дозволить залучити додаткових 3,8 млрд грн.

Макєєва не змогла уточнити, коли ж планується формалізувати розробки Мінфіну щодо внесення змін до Податкового кодексу та коли відповідний законопроект може бути представлений у парламенті. Вона лише повідомила, що зараз ведеться робота щодо Податкового кодексу і що є дві моделі його зміни. «В ідеалі було б правильно, якби було знайдено одне оптимальне рішення», – підсумовує чиновниця.

Помилки чиновників

Базою для оподаткування повинна бути не площа житла, а її оціночна вартість, вважає глава наглядової ради групи компаній «Аргумент» Сергій Фролов. «Не можна вводити однаковий податок для великих квартир, які знаходяться в центрі Жмеринки, і на Хрещатику. Це різні об’єкти, у них різна віддача, вони можуть принести різний дохід», – говорить експерт. Сергій Фролов додав, що при запропонованій методиці оподаткування податок буде легше адмініструвати, але він не буде соціально справедливим. Його підтримав голова Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування Володимир Прокопів. За його словами, місто вже розробило механізм, як відрізнити елітну нерухомість від не елітної (реальні приклади можна переглянути за посиланнями). «Будуть враховані два основні чинники: вартість і метраж, щоб випадково не змусити платити тих людей, у яких є 4-кімнатна квартира, але вони ледве зводять кінці з кінцями, живуть на Троєщині. Вони платити не будуть. Платити будуть власники елітних апартаментів на Печерську, в новостройках (приклад), вартість яких перевищує кілька мільйонів гривень», – пояснює він. Вартість, за словами Прокопіва, визначатиметься експертно-грошовою оцінкою, і т. ч. буде наближена до ринкової. Але коли буде прийнятий і затверджений цей порядок, депутат не зміг повідомити, зазначивши лише, що цим буде займатися вже новий склад Київради.

При внесенні змін до оподаткування не були враховані існуючі складнощі. Глава ради Ukrainian Building Community Олена Шуляк нагадує, що базою для нарахування служить Держреєстр майнових прав, але зараз він заповнений далеко не в повному обсязі – за оцінками учасників ринку нерухомості, відсотків на 15-20, а то й менше. «Реєстр ведеться з 2013 року, в нього потрапляє нерухомість, по якій проходили угоди, успадкування або введення в експлуатацію нових об’єктів. Весь інший масив [об’єктів нерухомості – прим. ред.] не охоплений», – говорить експерт.

Джерело: abcnews.com.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно